آیا صاحب شرکت پتروشیمی هستید و می‌خواهید مشتریان و سرمایه‌گذاران بیشتری را جذب شرکت خود کنید؟ یا می‌خواهید برای شرکت خود تبلیغ کنید و اعتبار آن را افزایش دهید؟ در هر صورت، شما نیاز به یک سایت پتروشیمی دارید. اما آیا در خصوص طراحی سایت پتروشیمی اطلاعاتی دارید؟ با ما همراه باشید تا در این مطلب در مورد نمونه طراحی سایتِ شرکتی صنایع پتروشیمی صحبت کنیم.

طراحی سایت پتروشیمی اختصاصی چیست؟

طراحی وبسایت پتروشیمی فرایندی است که در آن طراح سایت، سایت پتروشیمی شما را می‌سازد. معمولاً طراحان سایت در روند طراحی سایت شرکت نفتی یا طراحی سایت صنایع پتروشیمی با مشتریان خود در تماس هستند.

آن‌ها این کار را برای کسب اطلاعات مفید در مورد کسب و کار و به منظور طراحی بهینه سایت انجام می‌دهند.

طراحان سایت معمولاً با استفاده از زبان برنامه نویسی یا نرم‌افزار مدیریت محتوا، طراحی سایت پتروشیمی را انجام می‌دهند.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت طراحی سایت حقوقی، قیمت طراحی سایت کافه و قیمت طراحی سایت پوشاک به لینک‌های مربوطه مراجعه کنید.)

اهمیت طراحی وب سایت پتروشیمی

احتمال دارد که شما تازه شرکت پتروشیمی خود را تاسیس کرده باشید. اما از همان وهله اول نمی‌خواهید سایتی برای آن طراحی کنید. با این حال، اگر بخواهید شرکت‌تان موفق باشد، یکی از روش‌های کارآمد برای تضمین موفقیت آن طراحی سایت برای شرکت است.

اما اگر هنوز از اهمیت طراحی سایت پتروشیمی برای شرکت خود قانع نشده‌اید، با ما همراه باشید تا اهمیت طراحی سایت نفت و گاز برای شرکتتان را توضیح دهیم.

(برای اطلاع از قیمت طراحی سایت فروشگاهی، قیمت طراحی سایت صرافی و قیمت طراحی سایت شرکتی شما می‌تواندی به صفحات مربوطه مراجعه کنید.)

مزایای طراحی سایت پتروشیمی: 1. تاثیر مثبت روی مخاطبان

برای خیلی از افراد مشاهده یک سایت اولین آشنایی آنها با یک کسب و کار است. در نتیجه، راه اندازی سایتِ پتروشیمی خوب شما به مشتریان القا می‌کند که کسب و کارتان حرفه‌ای و قابل اعتماد است.

اگر هم طراحی سایتتان بد باشد، آنها دلشان نمی‌خواهد که در آن بمانند و حتی ممکن است ادراک منفی از کسب و کارتان داشته باشند.

با داشتن طراحی سایت برای صنایع پتروشیمی خوب تصور مثبتی از کسب و کارتان را در ذهن مشتریان ایجاد کنید.

مزایای ساخت سایت پتروشیمی: 2. همگام بودن با رقبا

امروزه، اکثر کسب و کارهایی که در پیشرفت در حوزه کاری خود جدی هستند، سایتی را برای خود طراحی می‌کنند. به این صورت، آنها خدمات ویژه خود را به مشتریان نشان می‌دهند و سریعتر آنها را جذب می‌کنند.

بنابراین، اگر شما هم می‌خواهید از قافله عقب نمانید، با طراحی سایت پتروشیمی می‌توانید با رقبای خود همگام باشید یا حتی از آنها پیشی بگیرید.

طراحی کاربردی سایتِ پتروشیمی فرصتی خوب برای شما است که بتوانید به مشتریان خود نشان دهید که چه مزیت و برتری نسبت به رقبای خود دارید.

(اگر می‌خواهید در مورد قیمت طراحی سایت رستوران، قیمت طراحی سایت باشگاه ورزشی و قیمت طراحی سایت وردپرس بیشتر بدانید به صفحات مربوطه مراجعه کنید.)

مزایای طراحی سایت پتروشیمی: 3. ایجاد حس اعتماد در مشتری

مشتریان دوست دارند از کسب و کارهایی خرید کنند که به آنها اعتماد دارند. برای همین، راه اندازی سایت پتروشیمی هم روش مفیدی است که توسط آن در مخاطبان خود حس اعتماد و اعتبار شرکتتان را برمی انگیزید.

برای همین، سایتِ پتروشیمی شما باید از لحاظ ظاهر، ارزش‌ها و ماموریت منعکس‌کننده شرکت شما باشد.

در روند طراحی سایت پتروشیمی، می‌توانید به طراح سایت سفارش کنید که از المان‌ها و جلوه‌های بصری وبسایت شرکت پتروشیمی (مثل لوگو، رنگ، فونت و غیره) در طراحی سایت استفاده کند.

مزایای طراحی سایت پتروشیمی: 4. افزایش درآمد فروش

پایه و اساس موفقیت در هر کسب و کاری اعتماد مشتریان است. هر چقدر که اعتماد مشتریان به کسب و کاری بیشتر باشد، خرید آن‌ها از آن کسب و کار هم بیشتر خواهد بود.

در نتیجه، اگر راه اندازی سایتِ پتروشیمی شما به طور کارآمد انجام شده باشد، اعتماد مشتریان به کسب و کارتان جلب خواهد شد.

با طراحی سایت پتروشیمی، نه تنها مشتریان قبلی را حفظ می‌کنید، بلکه می‌توانید مشتریان جدیدی را جذب و درآمد فروش خود را بیشتر کنید.

ویژگی‌های ضروری در ساخت سایت پتروشیمی

در بخش قبلی در مورد اهمیت طراحی وب سایتِ پتروشیمی توضیح دادیم و گفتیم که ساخت سایت پتروشیمی در چه جوانبی از کسب و کارتان اهمیت دارد.

اما سایت شما دقیقاً باید چه ویژگی‌ها و امکاناتی داشته باشد تا برای کسب و کارتان مفید باشد؟با ما همراه باشید تا در این بخش در مورد امکانات و ویژگی‌های ضروری در طراحی سایت پتروشیمی توضیح دهیم.

ویژگی‌های ساخت سایت پتروشیمی: 1. آسان بودن سطح رابط کاربر

یکی از مهمترین عوامل موفقیت در طراحی وبسایت پتروشیمی و هر سایتی آسان بودن سطح کاربری آن است.

بازدید کنندگان هر سایتی در زمان ورود به سایت می‌خواهند سریع و آسان اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند و خریدشان را آسان انجام دهند. در غیر این صورت، آنها از سایت شما سریع خارج خواهند شد.

برای جذب مشتریان بیشتر، طراحی سایت پتروشیمی باید ساده، تمیز و طوری باشد که هدایت و جستجوی کاربران در آن آسان باشد.

(از صفحه قیمت طراحی لوگو، قیمت طراحی کاتالوگ و قیمت طراحی بروشور بازدید کنید.)

ویژگی‌های طراحی سایت پتروشیمی: 2. داشتن محتوای جذاب

اگر می‌خواهید که مشتریان زمان بیشتری در سایت بمانند، سایت پتروشیمی باید محتوای جذابی داشته باشد. علاوه بر این، نوع نشان دادن محتوا، مثل ساختاربندی متن، اندازه فونت، و خواندن آسان آن برای جذب بازدید‌کننده مهم است.

محتوای سایت شما می‌تواند در مورد صنعت پتروشیمی یا محصولات کسب و کارتان باشد. این محتوا می‌تواند کاری کند که اعتماد مشتریان به شما به عنوان کسب کار متخصص در صنعت افزایش یابد.

ویژگی‌های طراحی سایت پتروشیمی: 3. بهینه‌سازی سایت برای موبایل

آیا می‌دانستید که امروزه بیش از نیمی از جستجو و خرید آنلاین کاربران از طریق دستگاه موبایل یا اسمارت فون انجام می‌شود؟

برای همین، طراحی سایت پتروشیمی باید طوری انجام شود که با صفحات گوشی‌های موبایل و تبلت تطابق داشته باشد و نیازهای کاربران را برآورده سازد.

بهینه‌سازی طراحی سایت با اسمارت فون منجر به افزایش چشمگیر تعداد بازدیدکنندگان از سایتِ پتروشیمی و در نهایت، باعث بیشتر شدن درآمد فروش خواهد شد.

فرایند راه اندازی سایت پتروشیمی

در بخش قبلی در مورد مهمترین ویژگی‌هایی که سایت پتروشیمی باید داشته باشند صحبت کردیم. اما می‌خواهیم در این بخش بدانیم که خود فرآیند ساخت سایت پتروشیمی شامل چه مراحلی می‌شود.

به طور کلی، طراح سایت از ابزارهای مختلف برای طراحی سایت پتروشیمی شا استفاده می‌کند. اما قبل از آن، احتیاج به اطلاعاتی دارد که در طول فرایند آن را پیاده‌سازی می‌کند که این مراحل را در ادامه توضیح خواهیم داد.

مراحل طراحی سایت پتروشیمی: 1. تعیین مخاطبان هدف

در صورتی که بخواهید راه اندازی سایت پتروشیمی به صورت اصولی از پایه انجام شود، پس باید مخاطبان خود را بشناسید. برای این کار، می‌توانید مخاطبان خود را از لحاظ رده سنی، جنسیت، مکان، ارزش‌ها، اعتقادات و … بررسی کنید.

شما می‌توانید اطلاعات مربوط به مخاطبان هدف سایت را در اختیار طراح سایت پتروشیمی قرار دهید تا او سایت شما را با توجه به این اطلاعات طراحی کند.

(در مورد طراحی UI/UX سایت و طراحی UI/UX اپلیکیشن بیشتر بدانید.)

مراحل ساخت سایت پتروشیمی: 2. نوشتن محتوای مفید

پس از اینکه طراح سایت ساختار کلی سایت را طراحی کرد، نوبت نوشتن محتوایی می‌رسد که کاربران شما بخواهند آن را بخوانند. این محتوا باید مرتبط با کسب و کارتان و محتوایی باشد که کاربران به راحتی بتوانند آن را بخوانند.

مهم‌تر از آن هم این است که این محتوا در طراحی سایت پتروشیمی باید بتواند به سوالات و مشکلات مشتریان پاسخ دهد و آنها را قانع کند که شرکت شما را برای خرید انتخاب کنند.

محتوای شما باید اصول سئو را رعایت کند تا سایت بتواند در نتایج گوگل رتبه خوبی را کسب کند.

مراحل ساخت سایت پتروشیمی: 3. جذاب کردن سایت با جلوه‌های بصری

پیشتر در بخش ویژگی‌های طراحی وب سایتِ پتروشیمی گفتیم که کاربر باید در سایت جستجوی آسانی داشته باشد. علاوه بر این، طراحی سایت پتروشیمی باید برای کاربر جذاب باشد.

طراحی جذاب سایت باعث می‌شود که مشتریان ترغیب شوند که از صفحات دیگر وب سایت شما بازدید کنند.

شما می‌توانید به طراح سایت سفارش کنید که در روند طراحی سایت عکس‌ها و نگاره‌های گرافیکی زیبا را اعمال کند.

مراحل طراحی سایت پتروشیمی: 4. تبدیل مشتری

در این مرحله، باید به این فکر کنید که چطور می‌توانید مشتریان خود را به خرید از سایت ترغیب کنید. راه‌های مختلفی برای این کار در ساخت سایت پتروشیمی وجود دارد.

برای مثال، با تولید محتوای هوشمندانه در سایت می‌توانید آنها را متقاعد کنید که کسب و کارتان در حوزه صنعتی پتروشیمی منحصر به فرد است و مشتریان می‌توانند با خیال راحت از آن خرید کنند.

یک راه دیگر برای تشویق مشتریان به خرید، گنجاندن جملات اقدام به خرید هوشمندانه در بخش‌های مختلف سایت است.

نکات مهم طراحی سایت پتروشیمی

در قسمت قبلی مراحل کلی ساخت سایت پتروشیمی را توضیح دادیم. با این حال، راه اندازی سایت پتروشیمی فراتر از این مراحل می‌رود و باید یک سری نکات مهم را در طراحی آن رعایت کنید که در این قسمت آنها را توضیح خواهیم داد.

اهمیت سئو در طراحی سایت پتروشیمی

فرض کنید طراحی سایت پتروشیمی تمام شده است. آیا فکر می‌کنید که همه سایت را بعد از آماده شدن می‌بینند؟ خیر. یک سایت برای دیده شدن نیاز به اعمال اصول سئو دارد.

اعمال درست این اصول باعث می‌شود که سایت در گوگل رتبه خوبی بگیرد و بازدید کنندگان بیشتری وارد آن شوند.

برای گرفتن رتبه بهتر در گوگل باید اصول سئو را در تمام قسمت‌های سایت از جمله محتوای آن اعمال کنید.

مدرن و حرفه‌ای بودن ساخت سایت پتروشیمی

از آنجایی که برای خیلی‌ها وب سایت شما اولین برخوردی است که با کسب و کارتان دارند، ظاهر طراحی سایت پتروشیمی برای آنها مهم است.

در نتیجه، اگر ظاهر سایت مدرن باشد و سرعت خوبی هم داشته باشد، بازدید‌کننده بیشتر ترغیب می‌شود که در سایت بماند و اعتمادش به کسب و کار شما افزایش خواهد یافت.

سایت‌هایی که سرعت کند دارند و طراحی قدیمی و شلوغ هستند تاثیر منفی بر تجربه کاربران سایت می‌گذارند.

ارائه اطلاعات تماس در سایت پتروشیمی

به عنوان صاحب یک کسب و کار، شرکت شما باید قابلیت دسترسی آسان به مشتریان را فراهم کند.

در نتیجه، در طراحی سایت پتروشیمی، سایت شما باید اطلاعات شرکت مثل نام شرکت، آدرس فیزیکی و ایمیل آن، شماره تلفن و غیره را داشته باشد.

شما می‌توانید به طراح سایت سفارش کنید تا بخش جداگانه‌ای از سایت را برای گنجاندن فرم تماس ساده برای تماس بازدیدکنندگان با شرکت قرار دهد.

طراحی سایت پتروشیمی چقدر طول می‌کشد؟

طراحی هر سایت، از جمله سفارش طراحی وبسایت پتروشیمی کار یک روز یا دو روز نیست. در واقع، این بازه می‌تواند چند هفته طول بکشد. برای مثال، همانطور که پیشتر هم گفتیم طراحی سایت نیاز به تحقیق مخاطبان هدف دارد.

خود این پروسه می‌تواند دو یا سه هفته طول بکشد. از سوی دیگر فرایند ساختن سایت و تولید محتوا برای آن هم روی هم رفته ممکن است ۳ تا ۶ هفته زمان ببرد. بنابراین، فرایند طراحی سایت پتروشیمی بازه زمانی دقیق و معینی ندارد.

قیمت طراحی سایت پتروشیمی

اگر می‌خواهید برآوردی از هزینه طراحی وبسایت پتروشیمی داشته باشید، باید چند عامل را در نظر بگیرید. برای مثال، آیا ساختار سایت شما ساده است؟ سایز کوچکی دارد یا بزرگ؟ طبیعتاً هرچه سایت کوچکتر و تعداد صفحاتش کمتر باشد، قیمت طراحی آن هم کمتر است.

از سوی دیگر، اگر بخواهید کارکردهای خاصی را در طراحی سایت اعمال کنید، این مسئله می‌تواند قیمت را بالا ببرد. همچنین، نوع روش طراحی سایت مثل زبان برنامه نویسی یا نرم‌افزار مدیریت محتوا هم بر قیمت آن تاثیرگذار است.