برای همین است که خیلی از کمپانی‌ها و شرکت‌ها برای متمایز کردن محصولات یا خدمات خود به سراغ طراحی هویت بصری می‌روند. اما هویت بصری برند چیست و طراحی هویت بصری برای کمپانی‌ها چه اهمیتی دارد؟

تاثیر طراحی هویت بصری: حرفه ای پیش برویم

با ما همراه باشید تا در مورد برندینگ و اهمیت طراحی هویت بصری در آن توضیح دهیم. در اینجا همچنین تفاوت بین طراحی هویت بصری و استراتژی برند و سوالاتی که می‌تواند درک شما نسبت به طراحی هویت برند را بالا ببرد را با هم می‌خوانیم. و اینکه چرا طراحی هویت بصری در کسب و کار مهم است؟ و حتی نبایدهای طراحی هویت بصری حرفه ای را با هم می‌خوانیم.

اگر کسی از شما در مورد نوشابه کوکاکولا یا برند آیفون بپرسد، اول از همه چه چیزی در ذهنتان مجسم می‌شود؟

خیلی‌ها ممکن است قوطی قرمز کوکاکولا با حروف آن که بر روی قوطی حک شده یا نماد سیبی که پشت تلفن‌های آیفون درج شده را تصور کنند. این نماد یا لوگو بخشی از هویت بصری یک برند است و اهمیت زیادی دارد. دلیل آن این است که هویت بصری برند باعث می‌شود که برندها در ذهن مشتریان بمانند و جایگاه ویژه‌ای داشته باشند.

تاثیر طراحی هویت بصری: حرفه ای پیش برویم

طراحی هویت بصری و تاثیر آن بر هویت برند

پیش از اینکه ما برای شما بحث طراحی هویت بصری و اهمیت آن برای برند را باز کنیم بیایید به سراغ تعریف برند برویم. شما با درک تعریف برند اهمیت طراحی هویت بصری برند را هم درک خواهید کرد. از این رو، ما اول می‌خواهیم به این سوال جواب بدهیم که اصلاً برند چیست؟

از دیدگاه متخصصان بازاریابی، برند کالا یا کسب و کاری است که شامل جنبه‌های گوناگون غیر ملموسی است. این جوانب گوناگون ادراکی را در ذهن مشتری ایجاد می‌کنند که این ادراک همان هویت برند است.

طراحی هویت بصری و تاثیر آن بر هویت برند

هویت شرکت خود را بسازید: برندلینگ داشته باشید

وقتی که هویت برند در ذهن مشتری به وجود می‌آید، آن برند، کالاها یا خدمات آن شرکت نسبت به کالا یا خدمات شرکت‌های رقیبش متمایز می‌شوند.

در واقع، شرکت‌ها به دنبال ساختن هویت برای کالاها یا خدمات خود هستند تا بتوانند ویژگی‌های مخصوص کالاهای خود را در هویت برندشان نشان دهند.

به این صورت مشتریان را ترغیب کنند تا کالاها و خدمات آنها را بخرند نه کالاها و خدمات رقبایشان. در اینجا است که اهمیت دادن هویت به برند یا برندینگ مشخص می‌شود. اما دقیقاً برندینگ چیست؟

(برای دیدن طراحی سایت صرافی، طراحی سایت هتل، طراحی سایت طلافروشی،طراحی سایت فرش می‌توانید روی لینک بزنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.)

هویت شرکت خود را بسازید: برندلینگ داشته باشید

با برندینگ شرکت خود‌ را متمایز کنید

ما در بخش قبلی توضیح دادیم که متمایز کردن کالا و خدمات یک شرکت برای آن شرکت مهم است. اما این متمایز کردن یا کالاها و خدمات یا ساختن برند یک شرکت چطور انجام می‌شود؟ پاسخ برندینگ است.

برندینگ فرایندی است که در طی آن شرکت‌ها خود را در ذهن مشتریان به کالاها و خدمات خود معنی و شکل خاصی می‌دهند یا به اصطلاح برند خود را در ذهن آنها شکل می‌دهند.

شرکت‌ها به واسطه برندینگ می‌توانند به مشتریان خودشان کمک کنند تا کالاها و خدماتشان را سریع‌تر بشناسند و آنها را بخرند.

با این حال، شاید شما فکر کنید که برای موفقیت یک شرکت برندینگ یا تعیین هویت برند به واسطه طراحی هویت بصری یک شرکت کار مهمی نباشد. برای همین، این سوال مطرح می‌شود که چرا ما باید برند خودمان را متمایز کنیم؟

با برندینگ شرکت خود‌ را متمایز کنید

طراحی هویت بصری و برندینگ: چرا متمایز کردن برند مهم است؟

اگر شما کسب و کاری را راه اندازی کرده‌اید، شاید در اول کار با خود فکر کنید که متمایز کردن برندتان مهمترین مسئله برای موفقیت شما نیست. اما اگر به طور جدی در این راه قدم برمی‌دارید و می‌خواهید که شرکتتان موفق باشد،

پس متمایز کردن برند یک عامل بسیار مهم برای موفقیت شما خواهد بود. می‌پرسید چرا؟ دلایل مختلفی برای متمایز کردن برند‌تان وجود دارند که برای موفقیت شرکتتان مهم هستند. ما این دلایل و مزایای مختلف متمایز کردن برند را در ادامه برایتان مثال خواهیم زد.

(شما می‌توانید برای دیدن طراحی سالن زیبایی و طراحی سایت هنری همچنین طراحی سایت سازمانی به لینک های مربوط مراجعه کنید.)

طراحی هویت بصری و برندینگ: چرا متمایز کردن برند مهم است؟

اهمیت طراحی هویت بصری و برندینگ: خاص بودن کالاها و خدمات

فرض کنید که شما برای کالا و خدماتی که در بازار ارائه می‌کنید لوگویی را برای آن‌ها انتخاب کرده‌اید.

در حقیقت، این لوگو ظاهر و صورت شرکت شما و خدماتتان در بازار است. در نتیجه، وقتی مشتری آن را می‌بیند خدمات و کالای شما در ذهنش مجسم خواهد شد و این لوگو را به آنها ارتباط خواهد داد.

بنابراین، متمایز کردن برندتان از طریق لوگو می‌تواند کاری کند که شرکت شما جایگاه ویژه‌ای در بازار داشته باشد و از دیدگاه مشتریان شما، کالاها و خدمات‌تان در بازار نسبت به رقبایتان خاص باشند.

اهمیت طراحی هویت بصری و برندینگ: خاص بودن کالاها و خدمات

اهمیت طراحی هویت بصری و برندینگ: برانگیختن پاسخ حسی و عاطفی در مشتریان

یک فایده مهم متمایز کردن برند این است که وقتی مشتری لوگو یا مشخصه خاصی از هویت بصری برندتان را مشاهده می‌کند یک پاسخ حسی و عاطفی مربوط به کالا و خدماتتان در او به وجود می‌آید.

این مسئله مهم است، چون مشتری ممکن است این حس را نسبت به کالاها و خدمات رقبایتان در بازار نداشته باشد.

بنابراین، این نشان می‌دهد که مشتری کالاها و خدمات شما در بازار را می‌شناسد و حس خاصی نسبت به آنها دارد. در نتیجه، اگر مشتری بخواهد در مقوله خاصی کالایی را خریداری کند، از کالاهای شما در آن مقوله سرسری نخواهد گذشت.

(شما می‌توانید با کلیک روی لینک های طراحی سایت ورزشی، طراحی سایت حقوقی، طراحی سایت کافه، طراحی سایت پوشاک، طراحی سایت رستوران اطلاعات لازم را بدست آورید.)

اهمیت طراحی هویت بصری و برندینگ: برانگیختن پاسخ حسی و عاطفی در مشتریان

طراحی هویت بصری: ایجاد اعتبار و اعتماد در بین مشتریان

متمایز کردن برند علاوه بر اینکه کالاها و خدمات شرکتتان را در بین مشتریان خاطره انگیز می‌کند، باعث می‌شود که آنها در بازار بین مشتریان اعتبار کسب کنند. برای مثال، اگر شما یک هویت بصری برای شرکتتان به وجود بیاورید و برندتان را متمایز کنید،

در طول زمان مشتریان در بازار کالاها و خدمات شما را با این هویت بصری ارتباط می‌دهند. در نتیجه، شما به تدریج می‌توانید اعتبار کالا و خدمات‌تان را در بازار کسب کنید و مشتریان به برند شما اعتماد خواهند کرد.

طراحی هویت بصری: تبلیغات بهتر مشتریان شما را جذب می‌کند

خیلی از شرکت‌ها که دارای هویت بصری برند هستند از آن در تبلیغات آنلاین و فیزیکی استفاده و به این صورت، برند خود را متمایز می‌کنند.

بنابراین، نشان دادن جنبه‌های مختلف هویت بصری برند در تبلیغات به مشتریان کمک می‌کند تا سریع و راحت برند شما را بشناسند و تشویق شوند که کالاها و خدمات شما را تهیه کنند.

طراحی هویت بصری: تبلیغات بهتر مشتریان شما را جذب می‌کند

اهمیت طراحی هویت بصری: اهمیت هدف گذاری در متمایز کردن شرکت شما

وقتی شما هویتی را برای برندتان به وجود می‌آورید از جهات مختلف آن را متمایز می‌کنید. یکی از این جوانب این است که شما هدف شرکت خود را در هویت بصری که برای آن به وجود می‌آورید می‌توانید نشان دهید.

هدف گذاری یکی از عوامل مهم در متمایز کردن شرکت شماست، زیرا به مشتریانتان اجازه می‌دهد تا بدانند که خدمات و کالاهای شرکت‌تان در مورد چه هستند و می‌خواهند چه چیزهایی را ارائه دهند.

در نتیجه، متمایز کردن برندتان می‌تواند هدف و ماموریت کالاها وخدماتتان را به مشتریانتان نشان دهد.

(برای طراحی های سایت هایی مثل  طراحی سایت صنعتی، طراحی سایت حقوقی، طراحی سایت کافه و طراحی سایت پوشاک روی لینک های مربوط کلیک کنید.)

طراحی هویت بصری و برندینگ: جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قبلی

وقتی شما کالا و خدمات خود را با هویت بصری برند‌تان در بازار ارائه می‌دهید، مشتریان خاص خود را خواهید داشت. این مشتریان از آنجایی که از برند شما خرید کرده‌اند، به آن اعتماد دارند.

بنابراین، آنها برند شما را هم به دوستان و آشنایان خود معرفی می‌کنند. از این رو، تمایز برند نه تنها مشتریان شما را وفادار به خود خواهد کرد، بلکه مشتریان جدیدی را هم جذب برندتان می‌کند.

طراحی هویت بصری و برندینگ: جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قبلی

اهمیت جلوه های بصری برندلینگ: در ذهن مخاطب خود بمانید

ما در مورد دلایل و اهمیت یک برند متمایز صحبت کردیم. اما آیا شما می‌دانید که یک برند متمایز که به خوبی خود را در ذهن مشتریان جا کرده باشد چه خصوصیاتی دارد؟

مسلماً شما کالاهای زیادی در بازار دیدید که به خاطر برندینگ‌شان معروف هستند. ولی تا به حال دقت کرده‌اید که ویژگی‌های مشترک بین آنها چیست؟

برای مثال، برندی که خوب متمایز شده تمرکز، هدف و پیامش در جلوه‌های بصری برندینگش آشکار است. همچنین، جلوه‌های بصری این برند به گونه‌ای طراحی شدند تا در ذهن مشتری و مخاطب خاطره انگیز باشند.

طراحی هویت بصری با توجه به نیازهای مخاطب

علاوه بر این، برندهای موفق نیازهای مخاطبان را در نظر می‌گیرند و با توجه به آنها طراحی هویت بصری خود را انجام می‌دهند.

یک مسئله مهم دیگر هم در طراحی هویت بصری این است که جلوه‌های بصری برندینگ آنقدر خاص و ویژه هستند که مخاطب خیلی راحت می‌تواند آن برند را از بین برندهای دیگر تشخیص دهد.

هویت بصری برند را بشناسید

برای تعریف هویت بصری برند، بیایید به سراغ مثال نوشابه کوکا کولا برگردیم. وقتی شما قوطی نوشابه کوکاکولا را مشاهده می‌کنید چه می‌بینید؟

برخی از قوطی‌های نوشابه کوکاکولا قرمز رنگ و برخی‌ هم سیاه هستند. اما نقطه مشترک همه این قوطی‌ها لوگوی کوکاکولا است که با حروف به سبک خاص و رنگ نقره‌ای روی قوطی حک شده‌اند.

در واقع، این رنگ و نوشتن حرف به سبک خاص جزو عناصر بصری برند کوکاکولا هستند که به کمک آنها مشتریان می‌توانند این برند را سریع بشناسند. به این ترتیب، از طریق عناصر هویت بصری برند شما می‌توانید شرکت خود، هدف آن و کالاها و خدماتی که در بازار ارائه می‌کنید را متمایز کنید.

(برای طراحی ورد پرس، طراحی سایت آتلیه، طراحی سایت تور گردشگری، طراحی سایت پتروشیمی، طراحی سایت بیمه، طراحی سایت لوازم التحریر، طراحی سایت خودرو، طراحی سایت لوازم خانگی، روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

هویت بصری برند را بشناسید

هویت برند و تصویر برند دو مقوله کاملا متفاوت

گاهی اوقات، افراد هویت برند را با تصویر برند اشتباه می‌گیرند. شاید این به این خاطر باشد که یک هویت برند موفق از جلوه‌های تصویری برای متمایز کردن خودش استفاده می‌کند.

اما این دلیل نمی‌شود که تصویر برند با هویت آن یکسان باشد. وقتی ما از هویت بصری یک برند صحبت می‌کنیم، منظورمان این است که آن برند با استفاده از جلوه‌های بصری مثل لوگو، رنگ، شکل و زبان خاص هدف شرکت و کالا و خدمات خود را به گونه‌ای به مشتری نشان می‌دهند.

از سوی دیگر، تصویر برند ادراکی است که یک مشتری از برند دارد. در حقیقت این ادراک و تصویر برند حاصل تجربه مشتری از عناصر هویت بصری و تجربه شخصی‌اش از امتحان کردن کالاها و خدمات آن است. بنابراین، هویت برند و تصویر برند دو مقوله کاملاً متفاوت از یکدیگر هستند.

هویت بصری چیست: تفاوت بین طراحی هویت بصری و استراتژی برند

اگر شما کسب و کارتان را تازه راه‌اندازی کرده باشید، احتمالاً یکی از اولین کارهایی که انجام خواهید داد تعیین استراتژی برندتان است. استراتژی برند یک طرح جامع و کلی برای کسب و کارتان و رسیدن به اهداف بلند مدت آن است.

استراتژی برند به شما کمک می‌کند تا مشخص کنید که چه چیزی از کسب و کارتان را در چه مکان، زمان و چگونه به مخاطب خودتان انتقال دهید. شاید شما از صحبت‌هایی که در مورد هویت بصری برند کردیم با خودتان فکر کنید که هویت بصری هم مثل استراتژی برند است.

هویت بصری چیست: تفاوت بین طراحی هویت بصری و استراتژی برند

هویت بصری، بخشی از استراتژی برند

با اینکه هویت بصری از لحاظ هدف مشابه با استراتژی برند است، مشمول آن می‌شود نه چیزی جدا از آن. در حقیقت، شما اول استراتژی برند را برای کسب و کارتان مشخص می‌کنید و بعد به سراغ هویت برند خواهید رفت. بنابراین، هویت بصری و استراتژی برند با وجود شباهتی که در هدف با هم دارند از همدیگر متفاوت هستند.

طراحی لوگو یکی از راه های نشان دادن هویت بصری برند شماست

ما قبل از این توضیح دادیم که هویت بصری شامل مواردی مثل رنگ، شکل و حروف می‌شود. علاوه بر این، شرکت‌ها می‌توانند در بسته‌بندی یا طراحی اسناد بازاریابی مثل بروشور خود هم از موارد جلوه‌ای و تصویری برای متمایز کردن برند خودشان استفاده کند.

بنابراین، خیلی‌ها با توجه به تصویری بودن موارد هویت بصری شاید با خودشان فکر کنند که لوگو هم همان هویت بصری است. اما اینطور نیست.

در واقع، لوگو یک راه خیلی مختصر و سریع برای ارتباط ذهنی مخاطبان با برند شما است. در نتیجه، این باعث می‌شود که لوگو یکی از راه‌های اصلی نشان دادن هویت بصری برند شما باشد. به همین دلیل، لوگو با هویت بصری یکسان نیست، بلکه شامل آن می‌شود.

(شما می‌توانید برای اطلاعات خود از طراحی سایت ها یه طراحی سایت بیمارستان، طراحی سایت خیریه، طراحی سایت بانک، طراحی سایت آموزشی، طراحی سایت ابزارآلات، طراحی سایت شرکت ساختمانی، طراحی سایت پزشکی مراجعه کنید.)

تاریخچه طراحی هویت بصری: اعمال حداقل دو قرن روش بازاریابی

حالا که ما تا اینجا کمی در مورد برندینگ و اهمیت جلوه‌های بصری آن توضیح دادیم، اجازه دهید که کمی هم در مورد تاریخچه طراحی هویت بصری توضیح دهیم. سابقه طراحی هویت بصری برندینگ در دنیای مدرن به انقلاب صنعتی برمی‌گردد.

در آن زمان، کارخانجات در سطح انبوه شروع به تولید وسایل و اسباب مورد نیاز مردم کرده بودند. برای همین، سازندگان آن‌ها نیاز داشتند که محصولات خود را از محصولات رقبایشان متمایز کنند.

در ابتدا، سازندگان از تصاویر بر روی محصولات خود استفاده می‌کردند. سپس، آنها وسایل دیگری مثل بخت‌آور، زنگوله و روش‌های بازاریابی طراحی هویت بصری پیشرفته را اعمال کردند.

در نتیجه، طراحی هویت بصری برندینگ مدرنی که شما امروزه می‌بینید حاصل اعمال حداقل دو قرن روش‌های بازاریابی توسط تولید کنندگان در سراسر دنیا است.

چرا طراحی هویت بصری در کسب و کار مهم است؟

ما قبلاً در بخش اینکه چرا متمایز کردن برند مهم است در مورد این توضیح دادیم که داشتن یک برند متمایز می‌تواند برای کسب و کار شما مزایای زیادی داشته باشد.

بحث اینکه چرا طراحی هویت بصری برای کسب و کار هم مهم است هم مشابه همین مسئله است. منحصر به فرد بودن طراحی هویت بصری باعث می‌شود که شما کسب و کار و برندتان را منحصر به فرد و ویژگی‌های آن را از برندهای رقیب متمایز کنید.

چرا طراحی هویت بصری در کسب و کار مهم است؟

با طراحی هویت بصری با مشتریان خود ارتباط عاطفی برقرار کنید

شما با یک طراحی هویت بصری خوب می‌توانید به برندتان شخصیت دهید و با مشتریانتان ارتباط عاطفی برقرار کنید. ایجاد این ارتباط عاطفی و پرسونا یک روش ارتباطی پایدار با مشتری است و تصویری واضح را در ذهن او از عناصر و المان‌های برندتان به وجود می‌آورد.

برای همین، طراحی هویت بصری خوب برند باعث می‌شود که شما به کسب و کارتان هویت محکم و واضحی بدهید. به این صورت، شما از مکان خود در بازار مطمئن هستید و مشتریان شما می‌دانند که قرار است به آنها چه چیزی دهید.

چه کسب و کارهایی به طراحی هویت بصری شرکت یا برند نیاز دارند؟

ما در بخش‌های قبلی در مورد اهمیت متمایز کردن برند و اثری که می‌تواند بر روی رونق کسب و کار شما داشته باشد صحبت کردیم. بنابراین، طراحی هویت بصری شرکت می‌تواند برند شما را در بازار متمایز کند. درست است که این کار اصلاً برای هیچ کسب و کاری ضروری نیست.

اما اگر شما قصد دارید که حتماً کسب و کارتان موفق باشد و حضور خود را در بازار تثبیت کند، بهتر است که برای برند خود طراحی هویت بصری حرفه‌ ای داشته باشید تا مشتریان در بازار برند شما را بشناسند و جایگاه ویژه‌ای برای آن قائل شوند.

بنابراین، هر کسب وکاری می‌تواند از طراحی هویت بصری برای متمایز کردن خود در بازار استفاده کند.(برای اطلاع از طراحی ها روی لینک های مربوط بزنید: طراحی سایت طراحی سایت مهدکودک، طراحی سایت موزیک، طراحی سایت خدماتی، طراحی سایت حمل و نقل، طراحی سایت انتشارات، طراحی سایت قنادی)

سوالاتی که می‌تواند درک شما نسبت به طراحی هویت برند را بالا ببرد

حالا که شما تصمیم گرفته‌اید برای برند و کسب و کار خودتان طراحی هویت بصری را انجام دهید، اول باید به چند سوال برای آغاز این فرایند پاسخ دهید. پاسخ دادن به این سوال‌ها به شما کمک می‌کند تا تعریفی از هویت برند خود و چیزی که می‌خواهید برای مشتریانتان باشد را درک کنید. این سوال‌ها عبارتند از:

 • چرا شما کسب و کارتان را آغاز کرده‌اید؟ پاسخ این سوال ماموریت کسب و کار شما را تعریف می‌کند.
 • ارزش‌ها و باورهای کسب و کار شما چیست؟
 • خصوصیات برندتان چیست و شما در چه کاری بهتر از دیگران هستید؟
 • وجه تمایز شما از برندهای دیگر چیست؟
 • تعریف شما از برند خود در سه کلمه چیست؟
 • تعریف مشتریان شما از برندتان چیست؟ در صورت امکان، آن را در سه کلمه تعریف کنید.

همین که شما بتوانید به این سوالات پاسخ خوبی بدهید، می‌توانید از این پاسخ‌ها برای طراحی هویت بصری شرکت‌تان استفاده کنید.

سوالاتی که می‌تواند درک شما نسبت به طراحی هویت برند را بالا ببرد

مراحل  اصولی طراحی هویت بصری شرکت و برند شما

پس از اینکه شما تعریفی از هویت برند خود را به دست آورده‌اید، حالا نوبت آن می‌شود که وارد مراحل طراحی هویت بصری شرکت یا برندتان شوید. در ابتدا، شاید شما با این خود فکر کنید که این کار ساده است.

اما طراحی هویت بصری شیک و کاربردی برای هر کسب و کاری که هویت برندتان را منعکس کند نیاز به دقت و توجه دارد. بنابراین، اگر شما می‌خواهید اصولی طراحی هویت بصری شرکت خود را انجام دهید، بهتر است که مراحل زیر را طی کنید.

1. مراحل طراحی هویت بصری شامل چیست: تحقیق در مورد مشتریان

به این فکر کرده‌اید که از محصولات چه شرکت‌هایی بیش از همه خرید می‌کنید؟ فکر کرده‌اید که چرا از این شرکت‌ها دوست دارید خرید کنید؟ یک پاسخ این است که شرکت‌هایی که در بازار حضور خوب و پرقدرتی دارند به خاطر این است که در مورد مشتریان خود و مشکلات و نیازهای آنها تحقیق می‌کنند.

سپس، گزارشی با عنوان ارزش پیشنهادی مشتریان را به وجود می‌آورند که این گزارش در مورد مشکلات مشتریان و راه حل‌های شرکت برای حل آنها است.

به این صورت، آنها می‌دانند که کدام یک از نیازهای مشتریان را با چه راه حل‌هایی برطرف کنند و این مسئله باعث می‌شود که آنها نسبت به رقیبان خودشان در بازار سبقت بگیرند.

(برای اطلاع از طراحی ها روی لینک مورد نظر کلیک کنید: طراحی ست اداری، طراحی کاتالوگ، طراحی بروشور، طراحی ux ui سایت، طراحی ux ui اپلیکیشین، طراحی سایت شرکتی، طراحی بنر، طراحی کاور پست اینستاگرام)

چرا تحقیق در مورد مشتریان در ایجاد هویت بصری برند مهم است؟

قبل از اینکه لوگوی پر زرق و برق یا زیبایی برای شرکت خودتان به وجود بیاورید سعی کنید در مورد مشتریان خود و نیازها و مشکلات آنها در بازار تحقیق کنید. این تحقیق باعث می‌شود که شما بتوانید محصولات و خدمات خود را به خوبی و هم راستا با نیازهای مشتریان تولید کنید و از رقبای خود در بازار در این زمینه سبقت بگیرید.

این تحقیق هم در نهایت به شما کمک خواهد کرد که طراحی هویت بصری خود را با توجه به هدفی که مطابق با نیازهای مشتری تعریف کرده‌اید بسازید. اما ما در این تحقیق باید به چه جنبه‌هایی دقت کنیم؟

چرا تحقیق در مورد مشتریان در ایجاد هویت بصری برند مهم است؟

2. طراحی هویت بصری مطابق با مخاطبان

قشرهای مختلف جامعه در سنین متفاوت چیزهای مختلفی در زندگی می‌خواهند. برای مثال، اگر شما کالایی را برای سنین نوجوان طراحی کرده‌اید نمی‌توانید همان کالا را به بزرگسالان بفروشید. بنابراین، تعیین کردن نوع مخاطبان به شما کمک می‌کند که کالاها، خدمات و طراحی هویت بصری را مطابق با نیازهای آنها انجام دهید.

3. طراحی هویت بصری سازمانی: تعیین ارزش پیشنهادی و رقابت

در پروسه تحقیق در مورد مشتریان، یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید بکنید این است که به درون شرکت، کالا و خدمات خودتان نگاه کنید.

سپس، از خودتان این سوال را بپرسید که چه چیزی باعث می‌شود که کسب و کار من در بازار ویژه و منحصر به فرد باشد؟ فهمیدن این سوال‌ نه تنها برای موفقیت تجاری برندتان مناسب است، بلکه به طراحی هویت بصری سازمانی برندتان هم کمک زیادی می‌کند.

شما در این فرایند تحقیق هم می‌توانید نگاهی به عملکرد رقبای خودتان در بازار بیندازید و ببینید که آنها چه کارهایی را درست و چه کارهایی را غلط انجام داده‌اند. این دیدگاه به شما کمک خواهد کرد که کارهای درست آنها را انجام دهید و از انجام کارهای غلطشان اجتناب کنید.

4. ماموریت و هدف کسب و کار خود را تعیین کنید: طراحی هویت بصری در ماموریت شما مهم است

همه مردم در زندگی هدف، ارزش‌ها و اعتقادات خاصی دارند. در دنیای امروز هم خیلی از مشتریان در بازار به سراغ محصولاتی هستند که به نوعی هدف‌ها و ارزش‌های آنها را در زندگی منعکس می‌کند.

بنابراین، اگر می‌خواهید در بازار خود را متمایز از رقبای خود نشان دهید، بهتر است که از همان اول هدف و ماموریت برند و کسب و کار خود را تعیین کنید.

به این صورت، مخاطبان شما می‌دانند که ماموریت و هدفتان چه است و چه چیزهایی را در بازار ارائه می‌کنید.

تعیین این هدف و ماموریت در طراحی هویت بصری شما هم مهم است. هرچه باشد، طراحی هویت بصری انعکاسی از برند شما و ماموریت و هدف هم بخش جدایی ناپذیر از کسب و کار شماست.

5. طراحی هویت بصری سازمانی: شخصیت برندتان را شکل دهید

زمانی که شما طراحی هویت بصری سازمانی را انجام می‌دهید این طراحی را فقط برای خود انجام نمی‌دهید، بلکه هویت بصری نشان دهنده کل برند شخصیت برندتان است. در نتیجه، شما می‌توانید از اطلاعات به دست آورده در زمان تحقیقتان برای شکل دادن به شخصیت برندتان استفاده کنید.

برای مثال، آیا برند شما حرفه‌ ای است یا پرشور و هیجان؟ شما به روش‌های مختلف می‌توانید شخصیت برندتان را نشان دهید که ما در بخش‌های بعدی آنها را برایتان توضیح خواهیم داد.

6. در هویت بصری: تحلیل SWOT را برای برندتان مشخص کنید

در طراحی هویت بصری سازمانی شناخت برند و خصوصیات آن عامل مهمی است. در نتیجه، شما هرچه که بهتر برندتان را بشناسید، هویت بصری دقیق‌تر و بهتری را برای آن طراحی خواهید کرد. از این رو، توصیه ما به شما این است که حتماً تحلیل SWOT را انجام دهید. تحلیل SWOT برند شما را از ۴ جنبه ارزیابی می‌کند:

 • نقاط قوت: باعث می‌شوند که شما نسبت به رقبایتان در زمینه فعالیت خود متمایز شوید.
 • نقاط ضعف: جنبه‌هایی از کسب و کارتان که باید آنها را بهبود دهید.
 • فرصت‌ها: تغییرات و روندهایی در بازار یا صنعت شما که این تغییرات باعث ایجاد فرصت‌ها برای رونق کسب و کارتان می‌شوند
 • مشکلات و تهدیدات: این‌ها عوامل محیطی یا فاکتورهای موجود در صنعت و بازار هستند که باعث ایجاد مشکل در کسب و کارتان خواهند شد.(برای دیدن طراحی سایت شرکتی روی لینک بزنید)

7. طراحی لوگو و قالب آن برای برند

همین که شما در مورد مشتریان و جنبه‌های مختلف کسب و کارتان تحقیق کرده‌اید، اکنون زمان آن فرا می‌رسد که طراحی هویت بصری برند خود را انجام دهید. این طراحی جوانب و مراحل مختلفی دارد که ما در بخش‌های بعدی هر کدام از آنها را برایتان توضیح خواهیم داد.

8. برای تثبیت برند: استفاده از یک زبان برای ارتباط با مشتریان و تبلیغ کردن

حالا که شما برندتان را تثبیت و جلوه‌های بصری آن را مشخص کردید، حالا نوبت آن است که این برند را در جامعه و بین مخاطبان خود جا بیندازید. به این ترتیب، شما می‌توانید با آنها به زبانی یکسان صحبت کنید. شما این کار را می‌توانید با خلق محتوای عالی برای برندتان انجام دهید.

همچنین، شما می‌توانید از طریق طراحی تبلیغات و حضور در فضای آنلاین و رسانه‌های اجتماعی حضور قدرتمندی برای برندتان را به وجود بیاورید.(برای دیدن طراحی سایت صرافی، طراحی سایت هتل، طراحی سایت طلافروشی،طراحی سایت فرش می‌توانید روی لینک بزنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.)

نبایدهای طراحی هویت بصری حرفه ای

در فرایند طراحی هویت بصری نکاتی که در بخش‌های قبلی گفتیم می‌توانند به درست کردن یک پیام و هویت بصری قدرتمند برای برندتان موثر باشند. اما یک سری نبایدها هم وجود دارند که شما باید از انجام آنها در طی مراحل طراحی هویت بصری پرهیز کنید.

اگر شما این کارها را انجام دهید، ممکن است مشتریان به درستی هویت بصری برند شما را درک نکنند. در نهایت، برند شما ممکن است با شکست مواجه شود و شما بی جهت متحمل هزینه طراحی هویت بصری برای برندتان خواهید شد. ما در این بخش این نبایدها و نکات را به طور مختصر برایتان توضیح خواهیم داد.

نبایدهای طراحی هویت بصری حرفه ای

1. در طراحیِ هویت بصری به مشتریان و مخاطبان خود پیام‌های نامربوط را ندهید

هر برند باید یک پیام و شعار مشخص داشته باشد. بنابراین، بعد از اینکه شما شعارتان را تعیین کردید، باید اول آن را خوب درک کنید و بعد به مشتری انتقال دهید. به این صورت، شما می‌توانید از زبان مناسب و جلوه‌های بصری برای انتقال و نشان دادن هویت بصری برندتان استفاده کنید.

بنابراین، اگر مشتریان به خوبی بتوانند هویت برند شما را بشناسند، برندتان در بازار تثبیت خواهد شد.(شما می‌توانید برای دیدن طراحی سالن زیبایی و طراحی سایت هنری همچنین طراحی سایت سازمانی به لینک های مربوط مراجعه کنید.)

2. طراحی هویت بصری سازمانی: از رقبایتان تقلید نکنید

فرض کنید که شما در حوزه در بازار فعالیت می‌کنید و کالا و خدماتتان را به فروش می‌رسانید. رقیبی هم دارید که خیلی خوب در این زمینه عمل می‌کند. در این سناریو، شاید شما وسوسه شوید که همان کارهای رقیبتان را تقلید کنید و طراحی هویت بصری سازمانی آن را برای خودتان بازسازی کنید.

اما این کار را انجام ندهید. در عوض، آنچه که رقیب شما به خوبی انجام می‌دهد را در نظر بگیرید. سپس ایده‌های مبتکرانه خود را به آن اضافه کنید تا هویت بصری جدیدی را برای برندتان خلق کنید که از رقیبتان متمایزتر است و باعث خاص شدن شما در بازار خواهد شد.

به این ترتیب، هزینه طراحی هویت بصری که شما بابت متمایز کردن برندتان پرداخت می‌کنید ارزشش را خواهد داشت.(شما می‌توانید با کلیک روی لینک های طراحی سایت ورزشی، طراحی سایت حقوقی، طراحی سایت کافه، طراحی سایت پوشاک، طراحی سایت رستوران اطلاعات لازم را بدست آورید.)

3. جلوه‌های تصویری هویت بصری برندتان را متفاوت نکنید

در طراحی هویت بصری برند از مواردی مثل رنگ، تم، نوع فونت و جلوه‌های دیگری استفاده می‌شود. بنابراین، وقتی که شما اسناد بازاریابی مثل بروشور را برای مخاطبان خود ارسال می‌کنید یا در رسانه‌های اجتماعی پست‌هایی را منتشر می‌کنید.

سعی کنید این موارد را متفاوت نشان ندهید. آن‌ها بخشی از هویت بصری برند شما هستند و برای همین، مهم است که مشتری بداند که هویت بصری برند شما یکپارچه است.

4. طراحی هویت بصری برند خود را کاملاً تغییر ندهید

در هر بازاری روندها و تغییرات جدید رخ می‌دهد. در این مورد شاید شما با خودتان فکر کنید که کاملاً باید هویت برند و جلوه‌های بصری آن را تغییر داد. اما بهتر است که این کار را نکنید.

به جای این کار، سعی کنید که این تغییرات را به عنوان جوانب جدیدی به برندتان اضافه کنید تا موفقیت به دست آمده برند خود را قربانی کسب هویت جدیدی نکنید.(برای طراحی های سایت هایی مثل  طراحی سایت صنعتی، طراحی سایت حقوقی، طراحی سایت کافه و طراحی سایت پوشاک روی لینک های مربوط کلیک کنید.)

5. عملکرد هویت برند خود را ارزیابی کنید

در بحث کسب و کار خیلی مهم است که شما کسب و کارتان را زیر نظر داشته باشید و عملکرد آن را بسنجید. بحث هویت برند و طراحی هویت بصری آن هم از این مقوله جدا نیست.

اگر شما طراحی هویت بصری را برای برندتان انجام دادید، برای اینکه ببینید آیا این طراحی موثر بوده است باید عملکرد آن را ارزیابی کنید. به این صورت، شما درک خواهید کرد که کجای کار اشتباه کردید و کجای کار را درست انجام داده‌اید.

در نتیجه، برای ارزیابی طراحی هویت بصری برند شما می‌توانید از ابزارهایی مثل Google Analytics، بررسی‌های انجام شده از مشتریان و نظرات مشتریان در رسانه‌های اجتماعی نگاه کنید و ببینید که مردم نظرشان در مورد برند شما چیست. به این صورت، اگر شما در طراحی هویت بصری دچار مشکل شده‌اید، می‌توانید نقاط ضعف آن را بهتر کنید.

7 مورد از جوانب مهم طراحی هویت بصری را بدانیم

هر برند یک هویت خاص دارد که ادراک منحصر به فردی را در ذهن مشتری از آن برند به وجود می‌آورد. این هویت جوانب مختلف دارد که این جوانب با همکاری همدیگر آن را به وجود می‌آورند.

بنابراین، مهم است که شما به این جوانب برای موفقیت برندتان توجه کنید. حالا این جوانب مهم در طراحی هویت بصری برند چه هستند؟ با ما همراه باشید تا در این بخش هر کدام از آنها را برایتان توضیح دهیم.

(برای طراحی ورد پرس، طراحی سایت آتلیه، طراحی سایت تور گردشگری، طراحی سایت پتروشیمی، طراحی سایت بیمه، طراحی سایت لوازم التحریر، طراحی سایت خودرو، طراحی سایت لوازم خانگی، روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

1. پیدایش برند و اهمیت وجود آن

داستان برند داستانی خاص و گیرا است که اصل پیدایش برند را نشان می‌دهد و باعث ایجاد یک پل ارتباطی بین مشتریان برند می‌شود. این داستان برای جذب مشتریان خاطره انگیز است و شامل مواردی مثل مکان، زمان، دلیل و چگونگی پیدایش برند می‌شود.

اما خیلی از برندها در وب سایت یا شبکه‌های اجتماعی در داستان برندشان در مورد موسسان برند، حوادث مهم در طول عمر برند، جوانب فرهنگی، تاریخی، رویدادهای سرگرم‌کننده و الهام بخش برند هم توضیح می‌دهند.

1. پیدایش برند و اهمیت وجود آن

2. اهمیت نام برند و جایگاه آن

شاید خیلی‌ها با خود فکر می‌کنند که نام برند جزو چیزهای خیلی با اهمیت آن نباشد. اما کاملاً این طرز تفکر اشتباه است. نام برند معمولاً اولین چیزی است که مشتریان آن را می‌شنوند یا مشاهده می‌کنند.

برای همین، این نام باید به یاد ماندنی و گفتن آن راحت باشد. خیلی از نام‌های برند ترکیبی از کلمات، حروف و شماره‌ها هستند و باعث می‌شوند که در خاطر مشتریان باقی بمانند. اگر اسم برند خوب باشد می‌تواند جایگاه برند را در بازار تثبیت کند و کاری کند که مشتریان با دیدن و شنیدن نام آن احساساتشان برانگیخته شود.

(شما می‌توانید برای اطلاعات خود از طراحی سایت ها یه طراحی سایت بیمارستان، طراحی سایت خیریه، طراحی سایت بانک، طراحی سایت آموزشی، طراحی سایت ابزارآلات، طراحی سایت شرکت ساختمانی، طراحی سایت پزشکی مراجعه کنید.)

3. شخصیت برند مبنایی برای طراحی هویت بصری

ما انسان‌ها جذب چیزهای با روح و شخصیت‌دار می‌شویم. اگر چیزی مشخصه خاصی نداشته باشد، برای ما بی‌روح و کسل‌کننده است.

بنابراین، همین مشخصه برای برند باعث می‌شود که جذاب شود. برندی که خصوصیات و شخصیتش به خوبی تعریف شده باشد، باعث می‌شود که ما جذب آن شویم. مشتریان هر برندی هم همینطور هستند.

آن‌ها خصوصیات و ارزش‌های برند اهمیت می‌دهند، درست مثل رابطه عاطفی که با شخص دیگری دارند. از این رو، شخصیت برند با نوع موجودیت آن مطابق است و می‌تواند مبنایی برای طراحی هویت بصری و رفتار آن باشد.

4. لحن و سبک ارتباطی برند

یکی از عوامل مهم در موفقیت برند لحن و سبک ارتباطی آن است. لحن ارتباطی برند مشخص می‌کند که شما چطور با مخاطبان خودتان ارتباط برقرار می‌کنید و این لحن می‌تواند شامل نحوه انتقال پیام به مخاطبان، تعامل با دیگران و ابراز احساسات به آنها باشد.

از سوی دیگر، سبک ارتباطی برند نحوه تعامل آن با مخاطبان از طریق گفتار است و می‌تواند واقع گرایانه، تحلیلی، پر احساس و خالی از احساس باشد. لحن صدای برند شما هم نشان می‌دهد که آیا شما در زمان ارتباط با مشتریان بامزه، جدی، رسمی، غیر رسمی، محترمانه یا غیر محترمانه هستید.

5. برند به عنوان کالا یا خدمات

مشتریان هر برند اولین چیز ملموسی که از آن مشاهده می‌کنند کالا و خدمات آن است. در نتیجه، آنها در مورد جوانب مختلف آن مثل ویژه بودن کاربرد، نوع تولید کالا و تاثیر اجتماعی و محیطی آن قضاوت خواهند کرد.

بنابراین، کالا و خدمات هر برند جوانب مختلف آن را نشان می‌دهد. برای همین، وقتی که کالا و خدمات در بازار عرضه می‌شوند حواستان باشد که طراحی آنها با هویت برندتان همسان باشد.

6. هویت بصری یرند

هویت بصری هر برند ترکیبی از عناصر گرافیکی است که این عناصر عبارتند از: پالت رنگ، لوگو، فونت و طرح حروف، تصویرسازی و عکاسی، طرح‌بندی‌های گرافیکی، طراحی کالا و بسته‌بندی. توجه داشته باشید که همسان بودن این عناصر در نشان دادن برندتان در بازار اعتماد و شناخت مشتریان به آن را افزایش خواهد داد.

7. هویت حسی: استراتژی برندتان را تقویت می‌کند

با اینکه تعریف و تمایز هویت حسی برای برند کار ضروری نیست، اما می‌تواند استراتژی برندتان را تقویت و برند شما را در ذهن مشتریان خاطره انگیزتر کند.

در نتیجه، شما می‌توانید با جوانب لمسی، بویایی و صوتی که آنها را با برند خود ارتباط می‌دهید، تجربه‌ای به یاد ماندنی در ذهن مشتریان به وجود بیاورید.

بیشتر بدانیم از اجزا و نقش طراحی هویت بصری

حالا که ما در مورد مراحلی که شما باید برای آغاز طراحی هویت بصری انجام دهید (از جمله شناخت مشتریان و تحقیق در مورد آنها) صحبت کردیم، بیایید به سراغ اجزای طراحی هویت بصری برویم.

طراحی هویت بصری مبنای هویت برند شما را نشان می‌دهد و از اجزایی تشکیل شده که این اجزا روی هم رفته هویت برندتان را نشان می‌دهند و باعث شکل‌گیری آن می‌شوند.

در نتیجه، اگر شما بتوانید این اجزا را به خوبی طراحی کنید، هویت برند شما هم خیلی خوب در ذهن مشتریان جا خواهد گرفت. اما اجزای طراحی هویت بصری چه هستند و نقش آنها در طراحی هویت بصری چه است؟ با ما همراه باشید تا در این بخش هر کدام را توضیح دهیم.

(برای اطلاع از طراحی ها روی لینک های مربوط بزنید: طراحی سایت طراحی سایت مهدکودک، طراحی سایت موزیک، طراحی سایت خدماتی، طراحی سایت حمل و نقل، طراحی سایت انتشارات، طراحی سایت قنادی)

بیشتر بدانیم از اجزا و نقش طراحی هویت بصری

1. تایپوگرافی در هویت برند شما

فرض کنید که شما برای ایمیل یا بروشورهای تبلیغاتی خود اسنادی را آماده کرده‌اید. شما برای نوشتن آنها از یک فونت استفاده خواهید کرد.

به استفاده یکسان فونت در اسناد بازاریابی تایپوگرافی گفته می‌شود. بنابراین، استفاده از یک فونت در اسناد بازاریابی مهم است، چون بخشی از هویت برندتان را به مشتری نشان می‌دهد.

2. تاثیر پالت رنگ برند بر روی ذهن مخاطب شما

رنگ هر برند می‌تواند تاثیر شگرفی در ادراک مشتری از آن برند داشته باشد و پاسخ عاطفی و احساسی متفاوتی را در هر فرد برانگیزد.

بنابراین، تعیین یک رنگ خاص برای برند می‌تواند عامل مهمی در تعریف هویت آن در ذهنیت مشتریان داشته باشد. اما آیا شما می‌دانید که تاثیر رنگ‌ها بر ذهن مخاطبان چه هستند؟

3. تاثیر و معنی رنگ‌ها در طراحی هویت بصری

با اینکه طیف رنگ‌ها بسیار وسیع است. اما ما در اینجا رنگ‌های اصلی و اثری که آنها بر روی مخاطب دارند را برای شما توضیح خواهیم داد.

به این صورت، شما می‌توانید درکی کلی از تاثیر رنگ‌ها بر روی ذهن مخاطبان داشته باشید و تصمیم بگیرید که برندتان چه رنگی را در ابزارهای فیزیکی‌ و مجازی بازاریابی‌اش نشان دهد.

قرمز

اگر برند شما پر انرژی و پر از شور و هیجان است و شما می‌خواهید این احساسات پرشور را در مخاطب خود برانگیزید، قرمز برای شما انتخاب خوبی است.

قرمز رنگ هیجان و احساسات تند و شدید است و با این رنگ شما به مخاطب می‌فهمانید که برندتان سرشار از ذوق و خلاقیت است

نارنجی

رنگ نارنجی هم مثل قرمز یک رنگ پر انرژی است. با این حال، حس دوستانه و بازیگوش بودن را به شما القا می‌کند. درست است که نارنجی به اندازه قرمز رنگ محبوبی نیست، اما اگر شما می‌خواهید برندتان متمایز بشود می‌توانید این رنگ را انتخاب کنید.

زرد

دوست دارید برندتان در ذهن مخاطب حس شاد بودن و سرحالی را ایجاد کند؟ پس رنگ زرد را انتخاب کنید. اگر شما دلتان می‌خواهد در ذهن مشتری حس خوشی به وجود بیاید، رنگ زرد انتخاب مناسبی است.

سبز

سبز رنگی است که استفاده همه جانبه‌ای دارد و شما می‌توانید راحت از آن در هر برندی استفاده کنید. معمولا وقتی که مردم رنگ سبز را می‌بینند، آن را با طبیعت و زندگی ارتباط می‌دهند و برای همین هم خیلی از برندها می‌توانند از آن استفاده کنند.

آبی

آبی هم یکی از رنگ‌هایی است که خیلی در طراحی هویت بصری از آن استفاده می‌شود. کاربرد رنگ آبی باعث می‌شود که برند شما پایدار و قابل اعتماد به نظر برسد. بنابراین، اگر در فکر این هستید که دایره مخاطبان و مشتریان خود را گسترده‌تر کنید و در آنها حس اعتماد را به وجود بیاورید، می‌توانید رنگ آبی را انتخاب کنید.

بنفش

در خیلی از فرهنگ‌ها بنفش رنگ شکوه و سلطنت است. بنابراین، اگر شما می‌خواهید که برندتان در مشتری حس لوکس بودن را ایجاد کند می‌توانید رنگ بنفش را انتخاب کنید.

صورتی

صورتی یکی از رنگ‌های مورد علاقه زنان است و با زنانگی ارتباط مستقیمی دارد. در نتیجه، اگر برند شما در زمینه تولید خدمات و کالاهای مخصوص زنان فعالیت می‌کند، صورتی برای برندتان انتخاب خوبی است. همچنین، اگر برند شما لوکس است، شما می‌توانید از رنگ صورتی در طراحی هویت بصری آن هم استفاده کنید.

قهوه‌ای

قهوه‌ای جزو رنگ‌هایی است که کمتر در طراحی هویت بصری استفاده می‌شود. اما شما می‌توانید از این مسئله به نفع خودتان استفاده کنید.

برای مثال، اگر برند شما از رنگی استفاده کند که دیگران از آن استفاده نمی‌کنند، این باعث می‌شود که برند شما متمایز شود. همچنین، اگر برندتان مردانه است قهوه‌ای برای شما انتخاب خوبی است.

مشکی

اگر شما دلتان می‌خواهد که برندتان حس شیک و مدرن بودن را در ذهن مشتریان به وجود بیاورد، پس رنگ مشکی را انتخاب کنید. هیچ رنگی به اندازه مشکی در القای حس مدرن بودن کارآمد نیست.

4. طراحی لوگو در هویت بصری برند

لوگو پایه اصلی هویت بصری برند شما است. بنابراین، طراحی لوگو باید چند خصوصیت را در مورد برندتان به مشتری القا کند. این موارد عبارتند از:

 • برند شما و ارزش‌های آن را نشان دهد
 • از لحاظ ظاهری ساده و در عین حال زیبا باشد
 • مطابق با استانداردهای صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید باشد
 • در ذهن مشتری باقی بماند
 • زود از مد نیفتد؛ لوگوهای کلاسیک در این مورد انتخاب خوبی هستند، زیرا آنها همیشه جذاب هستند و احتمال زود از مد افتادن‌شان کم است

علاوه بر این، شما می‌توانید از طراح لوگوی خود بخواهید که لوگوی شما را در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف طراحی کند. به این صورت، شما می‌توانید هر کدام را به دلخواه انتخاب کنید.(برای دیدن طراحی سایت شرکتی روی لینک بزنید)

معنی فرم و شکل‌های مختلف در pattern لوگو

خیلی‌ها نوع شکل و فرم در pattern لوگو را دست کم می‌گیرند. در صورتی که شکل و قالب‌های متفاوت لوگو احساسات مختلفی را در مشتری برمی‌انگیزند.

برای مثال، لوگویی که شکل دایره‌ای دارد با لوگویی که از شکل مربعی و گوشه‌های نوک تیز استفاده می‌کند متفاوت است و حس متفاوتی را در ذهن مشتریان ایجاد می‌کند.

از این رو، بد نیست که شما هم در مورد شکل و فرم‌های مختلف الگوهای لوگو و تاثیر آنها در روان مخاطبان بدانید. دانستن شکل‌ها و قالب‌های مختلف لوگو می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر در مورد قالب و فرم لوگوی خودتان تصمیم بگیرید.

شکل دایره‌ای

شکل‌های دایره، بیضی و تخم مرغی حس دوستانه و اجتماعی بودن را به مشتری القا می‌کنند. برندهایی که از این شکل‌های دایره‌ای استفاده می‌کنند حس تعلق به جامعه، وحدت و عشق را می‌رسانند.

همچنین، در کل، شکل‌هایی که گوشه‌های نرمی دارند با جنبه‌های زنانگی هم مرتبط هستند.

در الگوی لوگوی برند: شکل‌های نوک تیز با خط‌های صاف

شکل‌هایی مثل مربع، مستطیل و مثلث را فرض کنید. این شکل‌ها باعث می‌شوند که مخاطبان شما به فکر قوت و کارایی برند شما بیفتند و حس پایداری و اعتماد نسبت به برند را داشته باشند.

اما در اعمال این شکل‌ها در الگوی لوگوی برندتان مواظب باشید. این به این خاطر است که اگر از این شکل‌ها با رنگ‌های شاد و بامزه استفاده نکنید، این احتمال وجود دارد که الگوی لوگوی شما ارتباط زیادی با مخاطب برقرار نکند.

معانی خطوط در طراحی لوگو

اگر شما در الگوی لوگوی خودتان هم از خط‌ها استفاده می‌کنید، نوع خط‌ها هم معانی خاص خود را دارند. برای مثال، خط‌های عمودی بیانگر مردانگی و قوت و خط‌های افقی نشان دهنده آرامش و لطافت هستند.

5. تاثیر طراحی سایت در ترغیب مشتریان برای خرید

اگر کسب و کار یا برند شما به طور آنلاین فعالیت می‌کند، پس یکی از مهمترین کارهایی که شما باید انجام دهید طراحی وب سایتتان است. هرچه باشد، مشتریان شما اول از همه وب سایت‌تان را چک می‌کنند و این مسئله می‌تواند در ترغیب آنها به خرید از برندتان هم تاثیرگذار باشد.

6. طراحی بسته‌بندی محصولات در جذب برند

بسته‌بندی محصولات یکی از عوامل مهمی است که می‌تواند مشتریان را جذب برند شما بکند. اصولاً بسته‌بندی محصولات یک عامل فیزیکی و ظاهری است که در زمان خرید چشم مشتریان شما را جذب خواهد کرد.

حتی بسته‌بندی ارسالی که شما به مشتریان در شهرهای دیگر می‌فرستید هم در وفاداری و تکرار خرید آنها از برند شما تاثیر دارد.

هر چقدر که بسته‌بندی کالای شما زیباتر باشد، می‌تواند مشتریان شما را بیشتر جذب خود کند تا از برندتان خریداری کنند. بنابراین، در بسته‌بندی شما می‌توانید هویت بصری شیک برند خود را به خوبی نمایش دهید.

7. طراحی لوگو: طراحی کارت تجاری

یکی از راه‌های تبلیغ برای پیدا کردن برند توزیع کردن کارت تجاری به مشتریان است. در نتیجه، برای خیلی از مشتریان شاید کارت تجاری اولین دید آنها از برند باشد. برای همین، کارت‌های تجاری که طراحی شیک و موثری دارند، می‌توانند دیدگاه مشتریان از برند شما را تقویت کنند.

برای همین، برای درست کردن کارت تجاری بهتر است که طراحی آن را ساده نگه دارید. برای مثال، شما می‌توانید لوگوی شرکت خود را در یک طرف با جزئیات شخصی و اطلاعات شخصی خود را در طرف دیگر کارت درج کنید.

8. طراحی ایمیل

امروزه ایمیل یکی از اصلی‌ترین راه‌های ارتباطی افراد هم از لحاظ شخصی و هم از لحاظ تجاری و اداری است. بنابراین، ارسال میل به ایمیل مخاطبان فرصت خوبی برای برندها است که بتوانند محصولات و خدمات خود را به مشتریان بشناسانند. با این حال، باکس ایمیل خیلی از ما همیشه پر است.

بنابراین، طراحی ایمیل را باید با دقت انجام داد و باید با توجه به مخاطب خود طوری طراحی شود که بتواند توجه او را جلب کند.

وگرنه آن ایمیل زود به سطل زباله انتقال داده یا نادیده گرفته می‌شود. در نتیجه، برای اینکه مطمئن شوید حتماً مخاطب میل تجاری شما را می‌بیند، باید به طراحی ایمیل خود دقت کنید.

در طراحی ایمیل باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

با خود فکر کنید که هدف از ارسال ایمیل تجاری به مخاطب چیست؟ آیا شما می‌خواهید ایمیل‌تان در مورد کالا و خدماتتان باشد و به مشتری می‌خواهید اطلاعات برسانید؟ در این صورت، قالب آن را به گونه‌ای طراحی کنید که بتوان آن را راحت خواند و چند تصویر هم به آن اضافه کنید.

اگر هم می‌خواهید با مشتری ارتباط عاطفی برقرار کنید، سعی کنید که فرمت محتوای ایمیلتان کوتاه، ساده و صمیمانه باشد.

از سوی دیگر، اگر هدف شما پرده برداری از لاین جدیدی از کالاهایتان است و می‌خواهید آنها را تبلیغ کنید، پس از کالاهایتان چند عکس زیبا بگیرید و آنها را در ایمیلتان قرار دهید.

(برای اطلاع از طراحی ها روی لینک مورد نظر کلیک کنید: طراحی ست اداری، طراحی کاتالوگ، طراحی بروشور، طراحی ux ui سایت، طراحی ux ui اپلیکیشینطراحی سایت شرکتی، طراحی بنر، طراحی کاور پست اینستاگرام)

اهمیت طراحی ست اداری برای نشان دادن برند

در دنیای آنلاین ما بیشتر تبلیغات و خرید کالاها در فضای آنلاین انجام می‌شود. اما بیایید فراموش نکنیم که تبلیغات برندها و کسب و کارها از همان قالب کاغذی و چاپ شده آغاز شد.

حتی در این عصر هم که تقریباً بیشتر خرید و تبلیغ کسب و کارها آنلاین انجام می‌شود، هنوز هم برندهایی وجود دارند که اسناد تبلیغاتی خود مثل کارت تجاری و بروشور را ارائه می‌دهند. در نتیجه، طراحی ست اداری برای نشان دادن برندتان به مخاطبان مهم است.

چرا طراحی ست اداری مهم است؟

یک طراحی هویت بصری شیک برای ست اداری می‌تواند به خوبی اطلاعات مورد نظر شما در مورد برند را به مشتری انتقال دهد و دقیق بیانگر ارزش‌ها و باورهای برندتان باشد.

برای همین، برای طراحی ست اداری شما اول باید به ارزش‌ها و عقایدی که برندتان می‌خواهد نشان دهد توجه کنید. سپس، با توجه به اصول طراحی ست اداری می‌توانید آنها را طراحی کنید. اما آیا شما می‌دانید که ست اداری از چه اجزایی تشکیل شده است؟

ما در بخش قبلی یکی از آنها یعنی کارت تجاری را برایتان مثال زدیم. اما به غیر از کارت تجاری، اسناد دیگری هم مثل کاتالوگ و بروشور وجود دارند که طراحی آنها هم مهم است. ما در ادامه کمی  این اسناد صحبت خواهیم کرد.

با طراحی کاتالوگ خدمات خود را به مشتریان ارائه دهید

وقتی که یک شرکت کالایی را به مشتریان خود می‌فروشد، مهم است که در بسته بندی محصولات کاتالوگ را هم عرضه کند. کاتالوگ کالا به مشتری کمک می‌کند که طرز صحیح استفاده از محصول یا خدمات را یاد بگیرد.

بنابراین، طراحی کاتالوگ باعث می‌شود که برند شما از لحاظ ارائه خدمات موثر و کالاهای کارآمد برای مشتری متمایز شود. از اینرو، شما با طراحی کاتالوگ می‌توانید اطلاعات محتوایی و تصویری مربوط به کالاهای خود را بر روی کاغذ یا در فرمت آنلاین به مشتریان ارائه کنید.

چرا اعمال پکیج هویت بصری برای کاتالوگ اهمیت دارد؟

اگر شما.به تیم طراحی هویت بصری سفارش کنید که عکس کالاها و محتوای مربوط به آن را در به نوعی منظم و جذاب در کاتالوگ نشان دهند، میتوانید وفاداری مشتریان فعلی به برندتان را بیشتر کنید.

در نتیجه، طراحی مبتکرانه کاتالوگ برای جذب مشتریان و ساخت هویت برند عامل مهمی است و می‌تواند شما را نسبت به رقبای‌تان در بازار متمایز کند.

طراحی بروشور یکی از عوامل جذب مشتری

در عصر آنلاین که ما عادت داریم خریدها و تبلیغات کالاها را در فضای اینترنتی ببینیم، شاید طراحی بروشور چیز از مد افتاده و قدیمی باشد. اما اینطور نیست و بروشور‌ها هنوز هم عامل مهمی در بازاریابی و جذب مشتریان هستند.

بروشورها با این هدف می‌توانند یک یا چند صفحه‌ای باشند. درنتیجه، چون بروشورها جنبه فیزیکی شرکت یا برند هستند، شاید اولین چیزی باشند که مشتری با آن تماس دارد.

برای همین، طراحی هویت بصری آنها مهم است. بنابراین، اگر برای.توسعه شرکت و ترویج خدمات و کالاهای آن مصمم هستید، می‌توانید به یک تیم طراحی هویت بصری سفارش طراحی هویت بصری بروشور خود را بدهید تا بروشور جذابی را برای برندتان به وجود بیاورد.

طراحی رزومه شرکت شما ارائه خدمات کالای شماست

در طول فعالیت شرکت شما قشرهای مختلف جامعه از جمله مشتریان و سرمایه گذاران ممکن است به خرید یا سرمایه گذاری در شرکت‌تان علاقمند شوند، در این زمان، داشتن یک رزومه شرکتی مهم است. اما رزومه شرکتی دقیقا چیست؟

رزومه شرکتی مقدمه‌ای در مورد شرکت شما است و توضیح می‌دهد که خدمات کالا‌های شما در مورد چه هستند، چه نقاط قوتی دارند و چه چیز‌های ویژه‌ای را در بازار ارائه می‌دهند. این اطلاعات می‌تواند در مورد خود شرکت، اطلاعات تأسیس آن، اطلاعات مربوط به تیم مدیریت ، تاریخچه شرکت، اهداف آن و غیره باشند.

یک رزومه خوب برای شرکت تان ایجاد کنید

از آنجایی که شما در این سند در مورد شرکت، کالا و خدماتتان هم برای سرمایه گذاران و هم برای مشتریان توضیح می‌دهید، طراحی رزومه شرکتی هم امری مهم است.. در نتیجه، شما می‌توانید با اعمال پکیج طراحی هویت بصری و سفارش طراحی هویت بصری یک رزومه شرکت خوب برای برندتان را به وجود بیاورید.

شرکت های بزرگ از طراحی برند بوک استفاده می‌کنند

یک سند دیگر که شباهت زیادی با سند رزومه شرکتی دارد سند برند بوک است. در واقع، سند برند بوک ماموریت برند، تصویر، ارزش‌های هسته‌ای و هویت آن را مشخص می‌کند.

علاوه بر این،برند بوک می‌تواند عوامل بصری دیگر مرتبط با برند مثل طیف رنگ‌ها و فونت‌های استفاده شده در اسناد بازاریابی و اطلاعات مربوط به شرکت و کالاهایش را ارائه کند. معمولا شرکت‌های بزرگ هستند که برند بوک‌ها را برای مشتریان و کارمندان خود تولید می‌کنند. اما اگر شما در مورد کسب و کار خود مصمم هستید، تولید کردن برند بوک می‌تواند به نفع‌تان باشد.

ایجاد برند بوک چه نفعی برای کسب و کارتان دارد؟

برند بوک علاوه بر تعیین هویت برند شما برای مشتریان، به کارکنان شما و تیم بازاریابی‌تان نشان می‌دهد که از چه زبانی باید برای ارتباط با مشتریان استفاده کنند.

بنابراین، برند بوک نه تنها برای مشتریان، بلکه برای کارکنان شما هم مهم است. در نتیجه، شما می‌توانید با سفارش آنلاین طراحی هویت بصری برند بوک یا اعمال پکیج هویت بصری برند بوک زیبا و جذابی برای شرکت خود داشته باشید.

(شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر روی لینک مورد نظر از جمله طراحی سایت شرکتی، طراحی بنر، طراحی کاور پست اینستاگرام کلیک کنید.)

عواملی که در قیمت طراحی هویت بصری تاثیر گذارند

حالا که ما در این مقاله در مورد این صحبت کردیم که هویت بصری شامل چیست و مراحل طراحی هویت بصری چه هستند، بیایید کمی هم در مورد قیمت طراحی هویت بصری صحبت کنیم. هر نمونه طراحی هویت بصری دارای مراحلی است که هر کدام‌شان هزینه مخصوص خود را دارند.

شما بسته به شرکت و گروهی که به آن سفارش آنلاین طراحی هویت بصری را می‌دهید قیمت متفاوتی را دریافت خواهید کرد. اما چند عامل وجود دارند که در قیمت طراحی هویت بصری موثر هستند.

عواملی که در قیمت طراحی هویت بصری تاثیر گذارند

عوامل تعیین کننده طراحی هویت بصری را بشناسیم

برای مثال، تعریف کردن هویت شرکت و برندتان و تعیین جایگاه. آن در بازار یکی از عوامل مهم است. با این حال. اگر شما خودتان این مرحله را انجام دهید تنها هزینه طراحی هویت بصری برای برندتان زمان شما خواهد بود. اما اگر آن را به شرکت دیگری بسپارید، آن شرکت هزینه‌ای را بابت تحقیق در مورد شرکت شما تعیین خواهد کرد.

در مورد مراحلی مثل طراحی لوگو و جلوه‌های بصری هم شما نیاز به افراد ماهر برای تولید نمونه طراحی هویت بصری دارید که خود این مسئله می‌تواند هزینه بر باشد.

اگر به دنبال طراحی هویت بصری ارزان هستید، بهتر است به سراغ شرکت‌هایی بروید که تازه کار خود را شروع کرده‌اند. اما تیم‌های طراحی که تجربه زیادی دارند قیمت‌های بالاتری را تعیین می‌کنند.

وبسایت، یکی از گران ترین موارد هزینه طراحی هویت بصری

مورد دیگر هم طراحی وب سایت است که در انواع نمونه طراحی هویت بصری شاید.گران‌ترین مورد باشد. این به این خاطر است که بیشتر مشتریان در فضای آنلاین با وب سایت برندها در ارتباط هستند و برای همین، طراحی وب سایت تقاضای زیادی دارد.