ساخت کلیپ ویدئو

در دنیای امروزی شلوغ و پرمشغله، شما چقدر وقت برای خواندن یک بروشور تبلیغاتی یا ویژگی‌های یک محصول می‌گذارید؟ خیلی از ما شاید نتوانیم حتی ۱۰ دقیقه از روز را برای این کار صرف کنیم. برای همین، به جای اینکه چشم‌ها را خسته کنیم و خط به خط توضیحات در مورد یک محصول یا خدمات را بخوانیم، یک ویدیوی ۳ تا ۵ دقیقه‌ای در مورد آن تماشا می‌کنیم. بعلاوه اینکخ می‌توانیم به محتوای ویدیو گوش دهیم و کارهای دیگر خود را نیز انجام دهیم. بنابراین، ساخت ویدیو کلیپ نقش مهمی در موفقیت بسیاری از برندها و کسب و کارهای تازه‌کار دارد، چون افراد بسیار بیشتری ویدیو را نگاه می‌کنند تا محتوای متنی. اما دقیقا  اهمیت ساخت کلیپ ویدیو چیست و چطور صورت می‌گیرد؟

اهمیت ساخت کلیپ ویدیو

شاید در ابتدا کار ساختِ کلیپ ویدیو، ساخت موزیک ویدئو یا سپردن کار تولید آن به یک شرکت متخصص دشوار و گران قیمت باشد.

با این حال ارزشش را دارد، چون کاربرد ساخت کلیپ ویدئو نقش بسیار مهمی در بازاریابی کسب و کارها دارد. اما دقیقاً چرا تولید ویدیو در بازاریابی برند و کسب و کارها اینقدر اهمیت دارد؟

1. افزایش مخاطبان با ساخت کلیپ ویدیو

مطابق با پژوهش‌های انجام شده، بیشتر افراد از طریق ساخت کلیپ با فیلم های کوتاه در مورد محصول یک برند یا خدمات آن مطلع می‌شوند. در صورتی هم که نوع ساخت ویدئو کلیپ با کامپیوتر کیفیت خوبی داشته باشد، احتمال خرید مشتریان بالقوه از آن برند هم بیشتر خواهد شد.

بنابراین، این آمار نشان می‌دهند که بسیاری از افراد تماشای ویدیو را به خواندن محتوای متنی ترجیح می‌دهند. در نتیجه، اگر شما برند یا کسب و کاری دارید و می‌خواهید کالاها و خدمات خود را تبلیغ بکنید، ساخت ویدئو کلیپ ترکیبی  به شما کمک می‌کند تا مخاطبان بیشتری را جذب برند و کسب و کارتان کنید. بنابراین، ساختِ کلیپ ویدیو خود این مسئله باعث افزایش فروش بیشتر برند شما خواهد شد.

2. شناخت برند با ساخت کلیپ ویدیو

در پاراگراف قبلی، ما توضیح دادیم که بیشتر افراد دیدن ویدیو را به خواندن متن ترجیح می‌دهند. اما این مسئله فقط برای افزایش مخاطب و فروش شما مهم نیست. ساختِ کلیپ ویدیو هم به مخاطبان روش راحت‌تری برای شناخت برند شما را ارائه می‌دهد.

ساخت ویدیو در فضای آنلاین و مخصوصاً در اصول بهینه‌سازی موتورهای جستجوگر (اصول سئو) نقش مهمی دارد، به طوری که برخی از موتورهای جستجو گنجاندن ویدیو در سایت‌ها را عامل مهمی در رتبه‌گیری آن در نظر می‌گیرند.

بنابراین، اگر شما در فکر افزایش ترافیک سایت کسب و کارتان هستید، حتماً از ساخت کلیپ ویدئو از عکس و فیلم غافل نشوید.

ساخت کلیپ ویدئو در فتوشاپ و ابزارهای دیگر روشی موثر برای افزایش ارگانیک ترافیک وب سایت برندتان و دسترسی به و شناخت مشتریان از برند شما است.

3. افزایش کارایی بازاریابی با ساخت کلیپ ویدیو

ارجحیت تماشای ویدیو توسط مخاطبان به این معنی است که بازاریابان ساختِ کلیپ ویدیو را در روش‌های مختلف بازاریابی مثل ایمیل یا در سایت برند قرار می‌دهند.

بنابراین، گنجاندن ویدیو در کانال‌های تبلیغاتی یک برند و کسب و کار مزایای زیادی برای افزایش نرخ فروش و میزان کلیک کاربران برای سایت یک برند دارد.

اما یک مزیت مهم ساخت کلیپ ویدئو فارسی برای برند و کسب و کار این است که کارایی بازاریابی شما افزایش پیدا می‌کند. می‌پرسید چطور؟

برای مثال، اگر شما ویدیویی را برای برندتان تولید کرده‌اید، به جای اینکه برای کانال‌های مختلف هر ویدیوی جدید درست کنید، می‌توانید با برنامه ساخت کلیپ ویدئویی همان ویدیو را ویرایش کنید و نسخه‌های متفاوت آن را روی کانال‌های تبلیغاتی برندتان بگذارید.

در نتیجه، با این کار هزینه‌های ساخت کلیپ ویدئو با عکس و فیلم شما کاهش پیدا می‌کند. از سوی دیگر، هرکدام از کانال‌های مختلف تبلیغاتی شما ویدیو دارند. بنابراین، تولید ویدیو کارایی بازاریابی شما را افزایش خواهد داد.

با استفاده از نرم‌افزار ساخت ویدئو کلیپ برای کامپیوتر، شما می‌توانید چند ویدئو کوتاه برای ساخت کلیپ برای برندتان بسازید و کارایی بازاریابی برند و کسب و کار خود را افزایش دهید.

4. افزایش بازده سرمایه‌گذاری با ساخت کلیپ ویدیو

بنابر آمار گرفته شده از بازاریابان در رابطه با ساختِ کلیپ ویدیو، بیشتر آنها معتقد هستند که ساخت ویدیو کلیپ با کامپیوتر و استفاده از آن در بازاریابی بازده سرمایه‌گذاری خوبی دارد.

این به این معنی است که اگر شما هزینه یا سرمایه‌ای را بابت ساخت کلیپ ویدئو و عکس و برای تبلیغ برندتان صرف کنید، این کار باعث افزایش جذب مخاطب و مشتری به برند شما خواهد شد.

در نهایت هم درآمد فروش شما با ساخت کلیپ ویدئو ارزان افزایش می‌یابد. در نتیجه، سرمایه‌گذاری روی ساخت کلیپ ویدئو حرفه ای به برند و کسب و کارتان کمک می‌کند که درآمد بیشتری نسبت به قبل داشته باشید و بازده سرمایه گذاری‌تان را بیشتر کنید.

5. افزایش اعتماد مشتری با ساخت کلیپ ویدیو

نشان دادن کالا به یک مشتری و قانع کردن او برای خرید کالا کار آسانی نیست. در اینجا است که ساختِ کلیپ ویدیو برای بازاریابان یک روش کاربردی محسوب می‌شود.

بنابراین، برای افزایش فروش کسب و کارتان، شما اول باید کاری کنید که مشتریان به برند شما اعتماد کنند و قانع شوند که کالای شما ارزش خرید را دارد.

در نتیجه، اگر شما ساخت حرفه ای کلیپ ویدئو در مورد کالا یا خدماتتان را به بهترین نحو انجام دهید، به طوری که مشتری از ارزش خرید آن قانع شود، اعتماد او به برند شما بیشتر می‌شود و او ترغیب خواهد شد که از شما خرید کند.

ساختن کلیپ‌های ویدیوی تبلیغاتی برای خدمات یا کالاها راه موثری برای افزایش اعتماد مشتریان و در نهایت افزایش فروش کسب و کار شما خواهد بود.

6. جذب سریع‌تر مخاطب با ساخت کلیپ ویدیو

محتوای متنی ارزش خود را دارد. اما قبلا ما گفتیم که خیلی اوقات، مردم حوصله خواندن متن برای کالا یا خدمات را ندارند.

با این حال، اگر شما ویدیویی در مورد کالا یا خدمات برند و کسب و کارتان درست کنید که محتوایش جذاب باشد و بتواند چشم بیننده را جذب کند، ساختِ کلیپ ویدیو شما می‌تواند به اندازه چند برابر تولید محتوای متن موثر باشد.

اگر محتوای ویدیویی خوب درست شده باشد، می‌تواند خیلی جذاب‌تر از محتوای متنی یا حتی عکس هم باشد.

7. ساخت کلیپ ویدیو در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

مسلماً اگر شما خودتان یک حساب اینستاگرام ندارید، در مورد آن شنیده‌اید، درست است؟ اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی است که میلیون‌ها نفر کاربر دارد و اصل محتوای آن ویدیو و عکس است.

علاوه بر اینستاگرام، یک پلتفرم مهم دیگر تیک تاک است که محتوای اصلی آن کلیپ‌های کوتاه ویدیویی است.

بنابراین، ساخت کلیپِ ویدیو نقش مهمی در بازاریابی برندها و کسب و کارها در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی دارد، چون مخاطبان زیادی در این رسانه‌ها وجود دارند.

بنابراین، اگر شما می‌خواهید برند شما به گستره زیادی از مخاطبان برسد حتماً باید در این رسانه‌های اجتماعی یک کانال تبلیغاتی داشته باشید و کلیپ‌ها و ویدیوهای برندتان را مختص این کانال‌ها بسازید.

ویژگی های ساخت کلیپ ویدیو

حالا که ما کمی در مورد ساخت کلیپ ویدیو در مورد برند و کسب و کار صحبت کردیم، اجازه دهید که ببینیم که یک ویدیوی خوب تبلیغاتی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.

هرچه باشد، شما دلتان می‌خواهد که مخاطبان شما سریع جذب ویدیوی شما شده و ترغیب شوند که از کسب و کارتان خرید کنند، مگر نه؟

بنابراین، برای اینکه ویدیوی شما ساخت و کیفیت خوبی داشته باشد باید چند ویژگی داشته باشد که آنها عبارتند از:

1. شمول ایده مشتری آور در ساخت کلیپ ویدیو

دلتان می‌خواهد که به صورت آنی توجه مشتری را جلب کنید و کاری کنید که او تا آخر ویدیو را تماشا کند؟ در این صورت، شما باید ایده مشتری آوری جذابی را در ابتدای ویدیوتان بگنجانید.

ایده مشتری‌آور وعده‌ای است که شما در ابتدای ویدیو به مخاطب می‌دهید تا توجه او را جلب کنید و قانعش کنید که تا آخر ویدیو را تماشا کند. در صورتی که شما می‌خواهید اعمال این ایده کارآمد و موثر باشد، باید زمان شمول آن کوتاه باشد.

برای همین، سعی کنید که در ساخت کلیپ ویدیو بیان ایده مشتری‌آور شما بیش از ۲۰ ثانیه نباشد، چون قرار است که محتوای اصلی ویدیوی‌تان را ارائه کنید.

علاوه بر این، ایده مشتری‌آور شما باید مخاطب را قانع کند که دلیل او برای تماشای ویدیوی شما چیست و اینکه تماشای ویدیوی شما راه حل چه مشکلی برای او است.

معمولا بازاریابان ایده مشتری‌آور را در اول ویدیو می‌گذارند. با این حال، شما می‌توانید خلاقیت به خرج بدهید و کاری کنید که در سرتاسر ویدیو به این ایده اشاره شود تا مشتری در خاطر داشته باشد که برای چه دارد ویدیو شما را تماشا می‌کند.

2. انتقال پیام واضح با متنی خوب با ساخت کلیپ ویدئو

برای اینکه ویدیوی شما در ذهن مخاطب ماندگار باشد، باید متن خوبی بنویسید که پیام واضحی برای گفتن داشته باشد.

شما می‌توانید خودتان این کار را انجام دهید یا نوشتن آن را به شخصی که در این کار حرفه‌ای است بسپارید. در هر صورت، متن ساخت کلیپ ویدیو شما باید از لحاظ محتوا و ساختار، پیام شما را به خوبی به مخاطب برساند.

همچنین، متن شما باید به قدری جذاب نوشته شده باشد که مخاطب بخواهد تا انتهای ویدیوی شما را تماشا کند.

3. ارائه جذاب محتوا با تولید کلیپ ویدئو ارزان

ما در بخش قبلی گفتیم که متن محتوای ساخت کلیپ ویدیو شما بسیار مهم است. اما یک عامل مهم دیگر هم نحوه بیان پیام و متن محتوای شما در تولید کلیپ ویدئو حرفه ای است.

برای مثال، فرض کنید که بخش مقدمه ویدیوی شما خیلی طول می‌کشد تا تمام شود. در این صورت، احتمال اینکه مخاطب شما زود حوصله‌اش سر برود و دیگر ویدیوتان را تماشا نکند زیاد است.

بنابراین، شما باید طوری ساختاربندی متن‌تان را انجام دهید که پیام‌ها و نکات ویدیویتان را سریع به مخاطب نشان دهید. در این صورت، توجه او کاملاً روی ویدیوی شما خواهد بود و از بیان مطلبتان خسته نخواهد شد.

برای ارائه جذاب محتوا در ویدیو سعی کنید بعد از اتمام ایده مشتری‌آور، سریع به سراغ ارائه محتوای اصلی ویدیو بروید تا توجه مخاطب بر ویدیوی‌تان متمرکز بماند.

4. برانگیختن احساسات مخاطب با ساخت کلیپ ویدئو خاص

ما آدم‌ها وقتی فیلمی را تماشا می‌کنیم یا به آهنگی گوش می‌دهیم که احساساتمان را بر می‌انگیزد، آن فیلم و آهنگ بیشتر در ذهنمان ماندگار می‌شود.

فرایند تولید ویدیو (مثل ساخت کلیپ ویدئو عاشقانه، ساخت کلیپ ویدئو تولد و ساخت کلیپ ویدئو نوحه) هم همینطور است.اگر شما می‌خواهید ویدیویی که تولید می‌کنید در ذهن مخاطبتان بیشتر ماندگار شود، می‌توانید عوامل برانگیزاننده احساسات را در آن بگنجانید.

احساساتی مثل شادی، غم یا ترس در انواع ساخت کلیپ ویدیو (مانند ساخت ویدئو کلیپ خام برای تولد، تولید کلیپ ویدئو تولدت مبارک یا ساخت کلیپ ویدئو ترکی) محرک‌های خوبی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هستند.

برای مثال، شما برای شمول این احساسات می‌توانید به بازیگر یا صداپیشه‌ای که در فرایند تولید ویدیوی شما دخیل است بگویید که این عوامل را در صدا یا حرکات بدنش بگنجاند.

به این صورت، از همان ابتدای ویدیو این احساسات به بیننده القا می‌شوند و او علاقه‌مند می‌شود که تا انتهای ویدیو شما را تماشا کند.

اگر می‌خواهید حسی که شما به مخاطب القاء می‌کنید در ویدیویتان حس واقعی باشد، سعی کنید ارزش‌ها و اهداف واقعی برند خود را از طریق این احساسات به مخاطبان القا کنید.

5. کیفیت صوت خوب ساخت فیلم و کلیپ ویدیو

به غیر از داشتن محتوای خوب و تصویر با کیفیت، ویدیو شما باید صوت خوبی داشته باشد. فرض کنید که شما هزینه زیادی برای ساخت ویدئو کلیپ حرفه ای و عوامل بصری آن کرده‌اید، اما صدای گوینده آن به زور به گوش مخاطب می‌رسد.

در این صورت، مخاطب چطور بفهمد که محتوای شما در مورد چه چیزی است؟ برای همین، چه ساخت کلیپ ویدیو شما برای مصارف شخصی تولید شده باشد (مثل کلیپ ویدئو تولد پسرم، کلیپ ویدئو تولد خواهر با ویدئو مشکی برای ساخت کلیپ تولد) یا ساخت کلیپ ویدئو تبلیغاتی باشد، باید قوت صدای خوبی داشته باشد.

6. ساخت کلیپ ویدئو برای بازاریابی نباید طولانی باشد

هرچه کوتاه‌تر، بهتر! در دورانی که ما زندگی می‌کنیم زمان آدم‌ها کوتاه است و توجهشان هم کم. برای همین، زیاد طول ساخت کلیپ ویدیو را کش ندهید، چون مخاطب زود حوصله‌اش سر می‌رود.

برای کوتاه نگه داشتن طول ویدیو شما بهتر است که بازه زمانی آن را بین ۳۰ ثانیه تا ۵ دقیقه نگه دارید.

چگونه کلیپ ویدئو بسازیم؟

وقتی که شما بخواهید ویدیویی را بسازید که تاثیرگذار باشد، باید از همان اول پایه و بنیان تولید آن را اصولی بریزید.

حتی زمانی که شما کار تولید ویدیو را به یک فرد حرفه‌ای یا تیم متخصص می‌سپارید، آنها با توجه به خواسته‌ها و هدف شما ویدیو را تولید می‌کنند.

بنابراین، پیش از تحویل پروژه به فرد دیگر برای ساخت کلیپ ویدیو، شما اول باید موضوع خودتان را مشخص کنید که برای این کار باید به چند سوال اساسی پاسخ دهید. این سوال‌ها عبارتند از:

1. مخاطبان هدف ساخت کلیپ ویدیو شما که هستند؟

وقتی که شما صاحب برند و کسب و کار هستید، اولین چیزی که برای موفقیت برند شما مهم است شناسایی مخاطبان هدف شما است.

وقتی که شما مخاطب هدف برند خودتان را خوب می‌شناسید، پس می‌دانید که آنها چه می‌خواهند و چطور کسب و کار شما می‌تواند با ساخت کلیپ ویدیو نیازهای آنها را برطرف کند.

بنابراین، موضوع ساخت کلیپ ویدیویی اندروید یا هر فرمت دیگر شما باید متناسب با مخاطبان هدف شما و نیازهای آنها تولید شود.

عوامل مختلفی مثل سن، جنسیت و علایق مخاطبان هدف هر برند را مشخص می‌کنند. شما پیش از سپردن پروژه ساخت کلیپ ویدئویی می‌توانید این عوامل را مشخص و آنها را به تیم سازنده ویدیو گوشزد کنید.

2. موضوع ساخت کلیپ ویدیو شما چیست؟

مخاطب اصلی سوال پاراگراف قبلی بیشتر صاحبان کسب و کار یا برند بودند. اما اگر شما صاحب کسب و کار یا برند نیستید و صرفاً خالق آثار فردی هستید که می‌خواهید ویدیو تولید کنید، پس پاسخ دادن به این سوال برای شما مفید است.

در کل، شما باید به خوبی بتوانید بیان موضوع ساخت کلیپ ویدیو خود را بیان کنید. بنابراین، اگر شما ندانید که دقیقاٌ در مورد چه چیزی می‌خواهید صحبت کنید، اول از همه مهم است بر روی یک کاغذ دو فهرست را بنویسید.

فهرست اول چیزهایی است که شما علاقه دارید که در مورد آنها صحبت کنید. فهرست دوم هم چیزهایی است که شما دانش کافی برای صحبت کردن در مورد آن‌ها را دارید. معمولاً بین این دو فهرست نقاط اشتراکی وجود دارد و شما می‌توانید با توجه به این نقاط اشتراک موضوع ویدیوتان را مشخص کنید.

صحبت کردن در مورد موضوعی که هم به آن علاقه و هم به اندازه کافی روی آن تسلط دارید، باعث می‌شود که مخاطب به محتوای ویدیویی شما اعتماد کند و تماشای ویدیو‌تان علاقه نشان دهد.

3. فرمت ساخت کلیپ ویدیو شما چطور باید باشد؟

انواع ویدیوها برای ساخت کلیپ ویدیو متفاوت هستند. برخی از نوع پرسش و پاسخ، برخی از نوع مصاحبه و برخی هم از نوع آموزشی و … هستند. در اینجا، کاری که به شما کمک می‌کند که موضوع ویدیویتان را مشخص کنید، جستجو در فضای آنلاین است.

شما می‌توانید در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی و جستجوگرها (مثل گوگل، یوتیوب، فیسبوک یا اینستاگرام) سرچ کنید و ببینید که کاربران بیشتر در مورد چه چیزهایی سرچ می‌کنند.

برای مثال، ممکن است که در حوزه آشپزی کاربران دوست داشته باشند دستورهای سریع کیک پزی را مشاهده کنند. بنابراین، اگر به آشپزی علاقه دارید و دستور کیک پزی بلد هستید، می‌توانید حول و حوش این موضوع ویدیو تولید کنید.

هم گوگل و هم یوتیوب دارای نوار جستجویی هستند که در صورت سرچ کردن، پیشنهادهای خودکار و سرچ‌های رایج کاربران را به شما می‌دهند. در نتیجه، شما می‌توانید از این سرچ‌های خودکار برای موضوع ساخت کلیپ ویدئو در یوتیوب یا ساخت کلیپ ویدئو انگیزشی ایده بگیرید.

4. ساخت کلیپ ویدیو شما چطور می‌تواند متمایز باشد؟

بازار تولید محتوا و مخصوصاً ساخت ویدیو کلیپ انلاین به شدت رقابتی است. بنابراین، برای اینکه مطمئن شوید که کاربران حتماً ویدیوی شما را می‌بینند، شما باید اطمینان حاصل کنید که محتوای ساخت کلیپ ویدیو شما از محتوای رقبایتان متمایز است.

برای این کار، شما می‌توانید در پلتفرم‌های ویدیویی مثل یوتیوب و اینستاگرام ویدیوهایی که بیشترین تعداد بازدید و لایک را داشتند مشاهده کنید.

سپس، به کمبودهای آنها مثل عدم شفاف بودن موضوع یا نحوه بیان خسته‌کننده دقت کنید و سعی کنید که ویدئویی را بسازید که بتواند این کاستی‌ها را جبران کند و به کاربران محتوای بهتری را ارائه دهد.

برای متمایز کردن محتوای ویدیو، اول از همه ویدیوهای زیاد در مورد موضوعی که می‌خواهید برای آن ویدیو بسازید را مشاهده کنید. سپس، شما می‌توانید از کاستی‌های آن ایده‌ای برای تولید ویدیوی خود بگیرید. همچنین، خواندن نظرات دیگران یا کامنت گذاشتن و صحبت کردن با آنها راه خوبی برای فهمیدن نیازهای کاربران برای تولید ویدیو است.

5. تبدیل ایده ساخت کلیپ ویدیو به متن

پس از اینکه شما دقیقاً موضوع خودتان برای ساخت ویدیو کلیپ با عکس و فیلم را تعیین کردید، حالا وقتش رسیده که آن را تبدیل به یک متن جذاب کنید.

اگر بخواهید، شما می‌توانید جزئیاتی مثل مکان و زمان فیلمبرداری، کاراکترهای درون ویدیو، نگاره‌های گرافیکی یا عکس‌های استفاده شده در آن را به متن‌تان اضافه کنید.

در این مرحله از ساخت کلیپ ویدیو، شما می‌توانید این متن را به تیم تولید کلیپ ویدئو بدهید و جزئیاتی که می‌خواهید در ساخت کلیپ با فیلم و آهنگ گنجانده شوند را با آنها در میان بگذارید.

پس از آن، تیم متخصص تولید کلیپ ویدیو باقی مراحل تولید را با تکنیک های ساخت کلیپ ویدئو انجام خواهند داد.

ساخت کلیپ ویدیو با هوش مصنوعی

تولید کنندگان حرفه‌ای کلیپ با قویترین برنامه ساخت کلیپ ویدئو و ترفندهای ساخت کلیپ ویدئو ویدیوها را می‌سازند. با پیشرفت تکنولوژی در چند دهه اخیر هم هوش مصنوعی کارایی ساخت ویدیو را چندین برابر کرده است.

اما آیا ساخت ویدیو کلیپ با هوش مصنوعی به حدی رسیده که بتوان کار ساخت ویدیو کلیپ با گوشی و کامپیوتر را کاملا به آن سپرد؟ خیر.

در این بازه زمانی، ساخت ویدئو کلیپ با هوش مصنوعی هنوز به حدی نرسیده که بتوان با آن ساخت کلیپ با فیلم و عکس را در حد تولید کنندگان انسان تولید کرد.

در عوض، اگر استفاده از هوش مصنوعی به درستی انجام شود، می‌تواند بازده کار شما را افزایش و زمان ساخت کلیپ ویدیو شما را تا حد معقولی کاهش دهد.

با این وجود، اگر شما ویدیوی با کیفیت و جذابی می‌خواهید، هنوز هم باید آن را به دست افراد متخصص و کسانی که در این کار حرفه‌ای هستند بسپارید.

پلتفرم‌های به اشتراک گذاری ساخت کلیپ ویدیو

پس از اینکه شما پروژه ساخت ویدیو کلیپ با عکس یا ساخت کلیپ با فیلم خود را به یک شرکت یا تیم متخصص واگذار کردید و کار آن انجام شد، حالا باید آن را در پلتفرمی بارگذاری کنید که مطمئن هستید کاربران زیادی از آن بازدید خواهند کرد

. خوشبختانه، پلتفرم‌های متعدد و گوناگونی برای انواع تولید کنندگان محتوای ویدیویی وجود دارند. برای مثال، اگر شما صاحب برند کسب و کار نیستید و تولید‌کننده محتوا یا فردی هستید که می‌خواهد مهارتش را به دیگران آموزش دهد، پلتفرم‌های یوتیوب و Vimeo برای شما انتخاب خوبی هستند.

اما اگر صاحب برند هستید، می‌توانید ویدیوهای‌تان را در فضاهایی مثل Linkedin، فیسبوک و Wistia بارگذاری کنید. اگر بازی ویدیویی می‌کنید، کانال‌هایی مثل Twitch و YouTube Live مکان‌های خوبی برای آپلود ویدیوهای شما هستند.

در صورتی هم که کلاً نحو ساخت کلیپ ویدیو شما کوتاه هستند یا اینفلوئنسر هستید، پلتفرم‌های اینستاگرام و تیک تاک برای شما ایده‌آل هستند.

هزینه ساخت کلیپ ویدیو

ساخت کلیپ ویدئویی خفن و با کیفیت از هر نوع که باشد (مثل ساخت کلیپ ویدئو تولد همسرم، ساخت کلیپ ویدئو غمگین یا ساخت کلیپ ویدئو نوشته) هزینه بر است.

بنابراین، اگر برایتان مهم است که ویدیو شما کیفیت داشته باشد، باید حتماً فکر هزینه ساخت کلیپ ویدئو را بکنید. تعرفه ساخت کلیپ ویدئو برای هر شرکت تولید محتوای ویدیویی متفاوت است. اما چند فاکتور مهم بر قیمت ساخت کلیپ ویدئو تاثیرگذار هستند.

برای مثال، اگر شما متن ویدیو خود را ننوشته‌اید و می‌خواهید که شرکت‌های تولید ویدیو این کار را برایتان انجام دهند، این شرکت‌ها معمولاً یک نویسنده حرفه‌ای متن ویدیویی استخدام می‌کنند که خود این کار بر هزینه تولید آن تاثیر گذار است.

یک عامل مهم دیگر در تعیین نرخ ساخت کلیپ ویدئو استخدام مدل یا بازیگر است. طبیعتاً، اگر فرایند تولید ویدیو و کلیپ شما در خود بازیگر و مدل داشته باشد، قیمت تولید آن نسبت به ویدیوهایی که در آنها از نگاره یا عکس استفاده می‌شود بیشتر خواهد بود.

اما فکر نکنید که ساخت ویدئو کلیپ با عکس هم ارزان قیمت است. خیلی از منابع عکس در فضای آنلاین پولی هستند که پرداخت هزینه آن‌ها خودش عامل دیگری در تعیین قیمت ساخت کلیپ ویدیو است.

 

 

دریافت مشاوره رایگان

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.