فرقی ندارد صاحب یک فروشگاه کوچک مبل فروشی باشید یا مالک ساختمان چند طبقه پر از محصولات مبل. وقتی که کسی از وجود کسب و کار شما اطلاع نداشته باشد، رونق آن هم کم خواهد بود. اما طراحی وبسایت مبلمان روشی کاربردی برای یافتن خریداران جدید و افزایش درآمد فروش شما خواهد بود. در ادامه این مطلب تصمیم داریم در خصوص ویژگی‌ها و امکانات مهم در طراحی وبسایت مبلمان، قیمت طراحی سایت مبلمان و غیره صحبت کنیم.

طراحی سایت مبلمان چیست؟

دلایل زیادی برای راه‌اندازی و ساخت یک وبسایت برای فروش مبلمان وجود دارد. امروزه اکثر کسب و کارها آگاه هستند که داشتن یک سایت خوب برای گسترش کسب و کار از اهمیت زیادی برخوردار است. ساخت یک وبسایت درواقع یک سرمایه‌گذاری بزرگ برای گسترش حوزه‌ی کاری است.

راه اندازی سایت مبلمان برای کسب و کارهای کوچک یا بزرگ با تمرکز بر ظاهر سایت و محتوای خوب انجام می‌شود. به طور کلی، وقتی سفارش طراحی سایت مبلمان اداری و انواع مبل را به یک شرکت یا تیم طراح سایت متخصص می‌سپارید، آنها با توجه به اطلاعات فروشگاه مبل و محصولات، برای شما سایت طراحی می‌کنند.

طراحی وبسایت برای فروش مبلمان راهی ایده‌آل برای گسترش کسب و کار، یافتن خریداران جدید و افزایش فروش است.

(برای اطلاع از قیمت طراحی سایت خودرو، قیمت طراحی سایت ورزشی و قیمت طراحی سایت لوازم خانگی به لینک‌های مربوطه مراجعه کنید.)

اهمیت راه‌اندازی و ساخت سایت فروشگاه مبلمان

امروزه، خیلی از کسب و کارها که قصد فعالیت جدی در زمینه کاری خود را دارند به فکر طراحی سایت برای شرکت می‌افتند.

اما اگر صاحب فروشگاه مبل هستید و به این فکر می‌کنید که طراحی سایت برای فروشگاهتان کار بیهوده‌ای است و فقط پولتان هدر می‌رود، اجازه دهید که در این بخش به شما نشان دهیم چقدر در اشتباه هستید. طراحی سایت مبلمان مزایای زیادی برای کسب و کارتان دارد که در ادامه آنها را توضیح خواهیم داد.

(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت طراحی سایت کافه، قیمت طراحی سایت رستوران و قیمت طراحی سایت پوشاک از صفحات مربطوه بازدید کنید.)

مزایای طراحی سایت مبلمان: 1. جلو افتادن از رقبا

همانطور که قبلا گفتیم، خیلی از کسب و کارها در فکر طراحی سایت هستند. اما خیلی‌ها هم این کار را انجام نمی‌دهند.

با توجه به این موضوع، می‌توانید با طراحی وب سایت مبلمان خوب از آن دسته از رقبا در حوزه فروش مبل که سایت ندارند، پیشی بگیرید.

با طراحی فروشگاه مبل، می‌توانید مشتریان رقبای خود که برای فروشگاه خود سایت طراحی نکردند را از آن خود کنید.

(اگر می‌خواهید درمورد قیمت طراحی سایت فرش، قیمت طراحی سایت سالن زیبایی و قیمت طراحی سایت هنری بیشتر بدانید از صفحات مربوطه بازدید کنید.)

اهمیت طراحی سایت مبلمان: 2. جذب مشتری

این مسئله حقیقت دارد که ما آدم‌ها به دنبال چیزهای زیبا می‌گردیم. اگر ساخت سایت مبلمان شما هم به زیبایی و از روی اصول انجام شده باشد، می‌تواند مشتریان زیادی را جذب کسب و کارتان کند.

از سوی دیگر، اگر طراحی سایت مبلمان به خوبی انجام نشده باشد، تاثیر بدی بر ادراک مشتری از فروشگاه مبل شما می‌گذارد و دیدگاه او نسبت به فروشگاه را هم منفی خواهد کرد.

طراحی سایت صنعت مبلمان اگر به خوبی انجام شده باشد، می‌تواند باعث جذب مشتری به فروشگاه مبل شود.

مزیت راه اندازی سایت مبلمان: 3. افزایش اعتماد مشتری

امکان دارد که خیلی از صاحبان کسب و کارها این مسئله برایشان مهم نباشد، اما طراحی سایت در جلب اعتماد مشتری نقش مهمی ایفا می‌کند.

برای مثال، اگر طراحی سایت مبلمان خوب نباشد، مشتری فکر می‌کند که فروشگاه و خدمات و کالاها غیر حرفه‌ای هستند و به شما اعتماد نخواهد کرد.

طراحی سایت برای تولیدکنندگان مبل که به نحو حرفه‌ای صورت گرفته باشد وجه و اعتبار نزد مشتری را بیشتر می‌کند.

مزایای طراحی سایت مبلمان: 4. مشتریان بیشتر

در گذشته خرید و فروش بیشتر کسب و کارها به منطقه‌ی فروشگاه محدود بود و فقط به مشتریان منطقه بومی خود دسترسی داشتند. اما با پیشرفت و فراگیر شدن اینترنت این محدودیت از بین رفت.

بنابراین، طراحی سایت مبلمان فرصتی را برای شما فراهم می‌کند تا به مشتریان بیشتری دسترسی داشته باشید.

با راه اندازی وبسایت مبلمان، مشتریان از همه جای دنیا می‌توانند کالا و خدمات شما را مشاهده کرده و آنها را خریداری کنند.

اهمیت ساخت سایت مبلمان: 5. نمایش محصولات متنوع

یکی از مزایای طراحی سایت مبلمان این است که می توانید محصولات خود را به خوبی نشان داده و در مورد ویژگی‌های آنها توضیح دهید.

این کار خیلی موثرتر و کم هزینه‌تر از آن است که مدام بروشور تولید کنید یا در بیلبوردهای خیلی گران قیمت محصولات خود را نمایش دهید.

ساخت وبسایت مبلمان روش کارآمدی برای نمایش محصولات و جزئیات آنها است.

مزیت طراحی سایت مبلمان: 6. تماس با مشتریان

به عنوان صاحب یک فروشگاه مبل، باید امکان تماس با مشتریان خود را فراهم کنید. در نتیجه، طراحی سایت مبلمان فرصت خوبی برای این کار است.

با قرار دادن اطلاعات تماس مانند شماره تلفن و آدرس فروشگاه به مشتریان این امکان را می‌دهید که راحت‌تر فروشگاه را پیدا کرده و با شما تماس بگیرند.

شما می‌توانید به طراح سایت سفارش کنید که بخشی از سایت را به تماس با فروشگاه اختصاص دهد و فرم تماس را هم در آن بگنجاند.

امکانات راه اندازی سایت مبلمان

در قسمت قبلی، دلایلی را توضیح دادیم که بر اهمیت طراحی سایت مبلمان تاکید می‌کنند.

با این حال، آیا می‌دانید که طراحی سایت فروشگاه مبل خوب چه امکانات و ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا بتواند نیازهای مشتریان را برآورده کند؟ با ما همراه باشید تا این امکانات و ویژگی‌ها را برایتان توضیح دهیم.

تجربه کاربری خوب با ساخت سایت مبلمان

وقتی یک کاربر وارد سایت می‌شود باید بتواند به راحتی به بخش‌های مختلف سایت و اطلاعات آن دسترسی داشته باشد.

در مقابل طراحی سایت مبلمان شلوغ و پیچیده باعث شود که کاربران زود کلافه و سریع از سایت خارج شوند.

هر چه تجربه کاربری از طراحی وبسایت مبلمان بهتر باشد، کاربر بیشتر در سایت باقی می‌ماند و احتمال تبدیل شدن به مشتری بیشتر است.

رابط کاربری زیبا و جذاب در طراحی سایت مبلمان

از لحاظ هدف و کارکرد، رابط کاربری با تجربه کاربری بسیار نزدیک است. منتها رابط کاربری بیشتر به جوانب ظاهری سایت مربوط است.

برای مثال، ساختار ظاهری طراحی وبسایت مبلمان می‌تواند طوری باشد که کاربران را جذب جلوه‌های بصری کند. از سوی دیگر، این ساختار نباید خیلی شلوغ باشد به طوری که کاربر گیج و آشفته شود.

سرعت بارگذاری خوب در طراحی وب سایت مبلمان

احتمالا شما هم تجربه لود شدن کند سایت‌ها در زمان باز کردن آنها را داشته‌اید. این یک ویژگی منفی برای وبسایت‌ها است که اغلب باعث می‌شود فرد از وبسایت مورد نظر خارج شود.

سرعت بارگذاری سایت‌ها برای کاربران بسیار مهم است و افراد ترجیح می‌دهند در سریع‌ترین زمان ممکن محتوا و تصاویر یک وبسایت را مشاهده کنند. بنابراین سرعت بارگذاری خوب سایت یکی از نکات مهم در طراحی سایت مبلمان است.

سرعت بارگذاری سریع سایت می‌تواند تجربه کاربران از سایت را بهبود بخشد.

طراحی وبسایت مبلمان ریسپانسیو

امروزه استفاده از گوشی‌های موبایل بسیار رواج دارد و خیلی از افراد برای جستجو در سایت‌ها و خرید اینترنتی و غیره نیز از اسمارت‌‌فون‌های خود استفاده می‌کنند.

بنابراین، اگر می‌خواهید که سایت شما به گستره مخاطبان بیشتری برسد، باید کاربران اسمارت فون را هم جذب فروشگاه مبل خود کنید که این کار با طراحی وبسایت مبلمان که برای گوشی‌های موبایل بهینه شده، امکان‌پذیر است.

طراحی سایت مبلمان ریسپانسیو باعث می‌شود اندازه‌ی تصاویر و محتوای وبسایت برای تمام دستگاه‌ها از جمله کامپیوتر، لپ تاپ، گوشی، تبلت و غیره مناسب نمایش داده شود.

اهمیت سئو سایت مبلمان

اگر می‌خواهید سایت شما ترافیک و بازدیدکنندگان بیشتری داشته باشد باید در نتایج موتورهای جستجو مثل گوگل رتبه خوبی داشته باشد.

این کار با اعمال درست اصول سئو در طراحی سایت مبلمان انجام می‌شود. اصول سئو شامل سئو داخل سایت، سئوی فنی و بومی می‌شوند.

شما می‌توانید به طراح سایت‌ سفارش کنید تا اصول سئو را در سایت شما اعمال کند.

پیشنهاد فروش منحصر به فرد در راه اندازی سایت مبلمان

اگر می‌خواهید مشتریان بیشتری جذب سایت شما شوند، باید به آنها نشان دهید که فروشگاه مبل شما نسبت به رقبا ویژگی جدیدی ارائه می‌دهد. حالا این ویژگی می‌تواند خدمات حمل و نقل مبل رایگان یا ارزان قیمت و … باشد.

بنابراین، این پیشنهاد فروش ویژه در طراحی سایت مبلمان است که فروشگاه شما را از رقبا متمایز می‌کند و مشتریان را قانع می‌کند که از سایت شما خرید کنند.

پیشنهاد فروش ویژه باید در ساخت وبسایت مبلمان آشکار باشد تا همه مشتریان بتوانند آن را ببینند.

مراحل طراحی سایت مبلمان

در قسمت قبلی در مورد امکانات و ویژگی‌های راه اندازی وبسایت فروش مبل توضیح دادیم. بنابراین می‌دانید که سایت مبلمان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.

اما آیا می‌دانید که برای طراحی سایت مبلمان خوب باید چه مراحلی را طی کرد؟ با ما همراه باشید تا در این بخش در مورد آنها توضیح دهیم

مراحل طراحی وب سایت مبلمان: 1. ساخت صفحه اصلی جذاب

وقتی که کاربر روی لینک فروشگاه آنلاین کلیک کرده و وارد سایت می‌شود، اولین صفحه‌ای که مشاهده می‌کند صفحه اصلی سایت است.

صفحه اصلی طراحی سایت مبلمان باید به خوبی مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهد. اگر صفحه اصلی سایت دارای رنگ و عکس‌های زیبا باشد، می‌تواند به راحتی چشم بیننده را جذب کند.

شما می‌توانید به طراح سایت سفارش کنید که عکس‌های بهترین مبلمان فروشگاه را در صفحه اصلی سایت اعمال کند.

فرآیند ساخت سایت مبلمان: 2. معرفی کسب و کار

خیلی از افراد در زمان خرید دوست دارند بدانند که طرف معامله چه کسی است. به این صورت، آنها می‌توانند با خیال راحت‌تر معامله را انجام دهند.

بنابراین، می‌توانید در طراحی سایت مبلمان توضیحی در مورد شرکت مبل فروشی، کارکنان و غیره در سایت خود قرار دهید.

مراحل راه اندازی سایت مبلمان: 3. نشان دادن تجربه

مشتریان معمولا کسب و کارهایی را انتخاب می‌کنند که چند وقت است که در زمینه کاری خود تجربه دارند. این به این خاطر است که آنها می‌توانند به کسب و کارهای باتجربه اعتماد کنند.

بنابراین، اگر شرکت شما سابقه کاری خوبی دارد، می‌توانید این سابقه کاری را در طراحی سایت مبلمان خود بگنجانید.

اگر شرکت شما در گذشته جوایزی کسب کرده، می‌توانید به طراح سایت سفارش کنید که تا سابقه این جوایز را در طراحی وبسایت نشان دهد.

فرآیند طراحی سایت مبلمان: 4. ساخت سبد پروژه

وقتی که کاربران وارد سایت می‌شوند، باید به چشم خود ببینند که چه محصولاتی دارید. در نتیجه، باید بخشی از طراحی سایت مبلمان را به ساخت سبد پروژه اختصاص دهید و در آن عکس‌های با کیفیتی از بهترین مبل‌ها را بگذارید.

ساخت سبد پروژه فرصت خوبی برای تبلیغ محصولات مبل است.

مراحل ساخت سایت مبلمان: 5. نشان دادن رضایت مشتریان

وقتی که مشتریان از فروشگاه شما خریدمی‌کنند و راضی هستند، نشان دادن این رضایت، مشتریان جدید را ترغیب می‌کند تا از فروشگاه خرید کنند.

بنابراین،  می‌توانید از مشتریان خود پرس و جو کنید و نظرات مثبت آنها را در طراحی سایت مبلمان خود قرار دهید.

نمایش رضایت مشتریان روش مفیدی برای افزایش اعتماد مشتریان به سایت و فروشگاه است.

فرآیند راه اندازی سایت مبلمان: 6. نحوه درست قرار دادن اطلاعات

یادتان باشد که ساخت سایت مبلمان باید طوری باشد که کاربران در آن سردرگم نشوند. بنابراین، اگر می‌خواهید در صفحه اصلی وبسایت اطلاعات خرید یا محصول را قرار دهید، همه جزئیات مربوط به آن را نگنجانید.

طراح سایت در این مرحله باید اطلاعات مهم را در صفحه اصلی وبسایت قرار دهد. سپس، باید طراحی سایت مبلمان را طوری انجام دهد که کاربر برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت‌های دیگر سایت هدایت شود.

نمایش خدمات و اطلاعات در طراحی وبسایت باید طوری باشد که کاربران به وضوح آنها را مشاهده کنند.

مراحل طراحی سایت مبلمان: 7. درج اطلاعات تماس

قبلاً هم توضیح دادیم که ارائه اطلاعات تماس در طراحی سایت مبلمان بسیار مهم است، زیرا کاربران باید بتوانند با کسب و کار شما تماس بگیرند.

از این رو، می‌توانید به طراح سایت سفارش کنید که حتما اطلاعات تماس فروشگاه را در سایت درج کند و بخشی از سایت را به فرم تماس اختصاص دهد.

شما می‌توانید به طراح سایت بگویید که لینک‌های به اشتراک گذاری سایت در شبکه‌های اجتماعی را هم در بخش تماس سایتتان اعمال کند.

مدت زمان ساخت و راه اندازی سایت مبلمان

زمان طراحی هر وبسایت متفاوت است. دلیل آن این است که عوامل مختلفی زمان انجام آن را تعیین می‌کنند. برای مثال، ساده یا پیچیده بودن طراحی سایت مبلمان بر قیمت آن تاثیرگذار است. اگر وبسایت از نظر ساختار ساده باشد و امکانات زیادی نداشته باشد، امکان دارد که طراحی آن چند هفته بیشتر طول نکشد.

اما اگر سایت امکانات و ویژگی‌های متنوع مثل عضویت در سایت، تعاملی بودن المان‌ها و … داشته باشد، زمان طراحی آن بیشتر طول می‌کشد.

تعداد افرادی که روی طراحی سایت کار می‌کنند هم بر زمان انجام آن تاثیرگذار هستند. طبیعتاً هرچه تعداد افراد بیشتر باشد، سریعتر این کار انجام می‌شود.

طراحی وب سایت مبلمان چقدر هزینه خواهد داشت؟

مانند زمان ساخت سایت، نمی‌توانیم برآورد دقیقی از هزینه‌ها داشته باشیم. اما چند عامل در بالا و پایین رفتن قیمت آن موثر هستند. برای مثال، هرچه سایز و امکانات .بسایت مورد نظر کمتر باشد، هزینه کمتری خواهد داشت.

در مقابل، اگر طراحی سایت مبلمان بزرگتر، ساختار پیچیده‌تر و امکانات بیشتری داشته باشد، زمان و منابع بیشتری برای ساخت آن صرف می‌شود. در نتیجه، هزینه‌ها هم بیشتر خواهد شد.