ست اداری که به انگلیسی (Office Set ،‌Office supplies و Corporate identity) معرفی می‌شود، مجموعه‌ای از تجهیزات اداری الزامی است که برای سازماندهی و نظم در کارهای اداری استفاده می‌شوند؛ و طراحی ست اداری (Office set design) علاوه بر وظیفه‌ی سازماندهی، برای برندسازی و تبلیغات شرکت نقش مهمی برعهده دارد. برای طراحی ست اداری حرفه‌ ای روی آرنا ویژن حساب کنید.

سفارش طراحی ست اداری استاندارد

امروزه در عصر دیجیتالی که ما زندگی می‌کنیم، با وجود رسانه‌های اجتماعی و دسترسی آسان به اینترنت، این ایده که کسی برای تبلیغ کسب و کارش نیاز به کارت تجاری یا بروشور داشته باشد شاید کمی قدیمی به نظر برسد.

اما در واقع، برندها با ارائه بروشورها و کارت‌های تجاری بیشتر در ذهن مخاطبان می‌مانند، چون اوراق اداری مثل چاپ کارت ویزیت، چاپ سربرگ و امثالهم، واقعی و ملموس هستند و اثر بیشتری در ذهن مخاطب می‌گذارند. در ادامه می‌خواهیم درباره اینکه ست اداری و طراحی ست اداری چیست توضیح دهیم.

طراحی ست اداری برای شناساندن و تبلیغ کسب و کار مهم است و می‌تواند تاثیر شگرفی بر ذهن مخاطب بگذارد.

(برای اطلاع از سئو سایت فروشگاهی، طراحی سایت صرافی، طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت هتل و طراحی سایت طلافروشی روی لینک‌های مورد نظر کلیک کنید.)

سفارش طراحی ست اداری استاندارد

ست اداری چیست؟

اجازه دهید تا قبل از اینکه در مورد طراحیِ ست اداری به انگلیسی Office set گفته می‌شود، صحبت کنیم، ببینیم که اصلاً ست اداری چیست آیا فقط به ست اداری رومیزی محدود می‌شود یا فراتر از آن است؟

ست اداری به موارد و اقلامی گفته می‌شود که شرکت‌ها و کسب و کارها در حوزه ارتباطات و تبلیغات خود از آن‌ها استفاده می‌کنند.

برای مثال، اگر شما بروشورها، کارت‌ ویزیت‌ها، سرنامه‌ها یا دفترهای یادداشتی که یک شرکت برای کارکنان و مشتریان خود ارسال می‌کند را را دیده باشید، می‌بینید که در راس این اقلام، آرم شرکت یا اصطلاحا لوگو شرکت ثبت شده است. این موارد همه جزو اصول طراحی ستِ اداری هستند و هویت خاص آن شرکت را نمایش می‌دهند.

(برای اطلاع از طراحی سایت فرش، طراحی سایت سالن زیبایی، طراحی سایت هنری، طراحی سایت املاک و طراحی سایت صنعتی روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

طراحی ست اداری

طراحی ست اداری فرایندی است که در طی آن، طراحان هنرهای گرافیکی وارد عمل شده تا به اوراق اداری، هویت و جلوه‌های بصری برند را اضافه کنند. اما چرا طراحی ست اداری برای کسب و کار مهم است؟

اهمیت طراحی ست اداری برای کسب و کار

قبل از اینکه ما بیشتر در مورد طراحی ست اداری توضیح دهیم، ممکن است این سوال برایتان پیش آید که اصلاً چرا باید کسب و کار ما ست اداری خاص خود را داشته باشد؟ یا اینکه آیا طراحی ستِ اداری برای کسب و کار امری ضروری است؟

شاید در اول راه این کار ضروری نباشد، اما در بلند مدت، وقتی که مخاطبان اجزای ست اداری شما را می‌بینند، هویت برند شما در ذهنشان شکل می‌گیرد و متمایز می‌شود. بنابراین، داشتن ست اداری خاص کسب و کار برای تمایز در چشم مخاطبان و رقبا مهم است. با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد مزایای طراحیِ ست اداری توضیح دهیم.

طراحی ست اداری شرکت: ست اوراق اداری مجموعه‌ای هدفمند شامل: کارت ویزیت، دفتر یادداشت، سربرگ، پاکت نامه، فولدر، بروشور، کاتالوگ و امثالهم برای تبلیغات و معرفی حوزه کاری است.

(برای اطلاع از طراحی سایت حقوقی، طراحی سایت کافه، طراحی سایت پوشاک، طراحی سایت رستوران و طراحی سایت ورزشی روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

اهمیت طراحی ست اداری برای کسب و کار

طراحی ست اداری: افزایش پایداری هویت برند

یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت هر برندی پایدار بودن هویت برند است. این مسئله ممکن است در وهله اول پیش پا افتاده به نظر برسد. اما فرض کنید که مشتری طراحی بروشور یا طراحی کارت ویزیت برندتان را مشاهده می‌کند و جلوه‌های بصری متفاوتی را می‌بیند که با همدیگر تناقض دارند.

فکر می‌کنید این مشتری چه ذهنیتی از برند شما دارد؟ در این مورد، او حتی ممکن است با دیدن این بروشورها و کارت‌های ویزیت تشخیص ندهد که در حال دیدن ست اداری برند شما است.

(برای اطلاع از طراحی سایت وردپرس، طراحی سایت خودرو، طراحی سایت لوازم خانگی، طراحی سایت بیمارستان و طراحی سایت خیریه روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

ماندگاری برند در ذهن مخاطب

از سوی دیگر، اگر شما اقلام ست اداری خود را طوری طراحی کنید که همه دارای لوگوی یکسان برندتان باشند، به این صورت، مشتری وقتی این موارد را می‌بیند، می‌داند که آنها متعلق به برند شما هستند. بنابراین، طراحی ست اداری با جلوه‌های بصری برندتان باعث می‌شود که مخاطبان هدف خیلی سریع برند شما را تشخیص دهند و هویت برندتان بیشتر در ذهن آنها ماندگار شود.

(برای اطلاع از طراحی سایت بازرگانی، طراحی سایت لوازم یدکی،طراحی سایت تجهیزات پزشکی، طراحی سایت صنایع دستی و طراحی سایت کالای خواب روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

حرفه‌ای نشان دادن برند

برای خیلی از مشتریان و مخاطبان هدف، مواردی مثل چاپ کارت‌ ویزیت، بروشور و سربرگ‌ها اولین اسنادی هستند که مشتری از برند شما خواهد دید. بنابراین، در طراحی ستِ اداری شما این فرصت را دارید تا بر روی مخاطبان خود بیشترین تاثیر را بگذارید. سایز استاندارد ست اداری مطابق با نظر کارفرما طرح‌ریزی می‌شود.

اگر طراحی ست اداری شما مطابق با هویت برندتان باشد، مخاطب شما می‌فهمد که شما در کار خود جدی هستید و می‌خواهید این مسئله را در همه جوانب کسب و کارتان، حتی در اسناد تبلیغاتی خود هم نشان دهید. این مسئله به مخاطب نشان می‌دهد که کسب و کار شما حرفه‌ای است و خدمات شما هم حرفه‌ای هستند. در نتیجه، طراحی ست حرفه‌ای می‌تواند راهی برای حرفه‌ای نشان دادن برندتان باشد.

(برای اطلاع از طراحی سایت کاریابی، طراحی سایت مهد کودک، طراحی سایت موزیک، طراحی سایت خدماتی و طراحی سایت حمل و نقل روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

برقراری ارتباط عمیق‌تر با مخاطبان

در دنیای امروز، تبلیغات می‌توانند خیلی پر زرق و برق و شلوغ باشند. با این حال، یک چیز خاص که در مورد طراحی تبلیغات طراحی ست اداری وجود دارد این است که نوع تبلیغ آن برای برند نامحسوس است، اما ماندگاری بیشتری دارد.

برای مثال، به جای اینکه مخاطب نام برند را بر روی بیلبوردهای بزرگ یا تبلیغات گذرای تلویزیون مشاهده کند، مدام در حال دیدن آنها روی کارت‌های تجاری یا بروشورهایی که همیشه در نزد خود دارد است. این اسناد و بروشورها به جای اینکه ناگهانی روبروی چشم او پدیدار شوند، همیشه در کنار او هستند و به این صورت، برند شما و جلوه‌های بصری آن در ماندگاری بیشتری خواهند داشت.

(برای اطلاع از خدمات طراحی سایت قنادی، طراحی سایت آتلیه، طراحی سایت تور گردشگری، طراحی سایت پتروشیمی و طراحی سایت لوازم التحریر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

دسترسی اطلاعات مهم برای مخاطبان

اگر مشتری بخواهد با برند یا کسب و کار شما تماس بگیرد، چطور می‌تواند این کار را انجام دهد؟ از کجا می‌تواند شماره یا آدرس ایمیل شما را پیدا کند؟ شما با طراحی ست اداری می‌توانید به راحتی اطلاعات تماس خود را به مشتری بدهید. برای مثال، شما می‌توانید در کارت تجاری، سرنامه‌ها یا بروشورهایی که به مخاطبان و مشتریان خودتان ارائه می‌دهید،

اطلاعاتی مثل شماره تماس آدرس فیزیکی و آدرس الکترونیک کسب و کارتان را شامل کنید. به این صورت، مشتریان می‌دانند که از چه طریقی با کسب و کار شما تماس بگیرند. بنابراین، شما می‌توانید با طراحی ست اداری راهی برای تماس با مخاطبان خودتان فراهم کنید.

(برای اطلاع از خدمات تدوین استراتژی سئو، آنالیز سئو، مشاوره سئو، تعرفه سئو و سئو سایت انگلیسی به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

ست اداری شامل چیست؟

حالا که ما کمی در مورد اهمیت طراحیِ ست اداری برای برند توضیح دادیم، بیایید به سراغ این برویم که ست اداری شامل چه چیزهایی می‌شود. یک ست اداری کامل اقلام زیادی دارد. اما شما مجبور نیستید که همه این موارد را برای کسب و کارتان به وجود بیاورید. در نتیجه، ما در این قسمت چند تا از مهم‌ترین مواردی که در یک ست اداری وجود دارند را برایتان مثال خواهیم زد.

ست اداری شامل چیست؟

کارت تجاری

کارت تجاری موردی از ست اداری است که شاید شما بیش از همه با آن آشنایی داشته باشید. برای مثال، شما اگر وارد مرکز خریدی شده باشید، یک نماینده خرید یا یک بازاریاب با دادن کارت تجاری به شما نام برند، شماره تماس و آدرس کسب و کار خود را ارائه می‌کند.

برای همین، کارت تجاری مهم است، چون در همین تکه سند تبلیغاتی شما می‌توانید برندتان را برای مشتریان و مخاطبان تبلیغ کنید. حالا اگر کارت تجاری شما طوری طراحی شده باشد که از همان عوامل هویت بصری برندتان استفاده کرده باشد (مثل فونت و لوگو)، این نشان می‌دهد که هویت برند شما پایدار و کسب و کارتان حرفه‌ای است.

(برای اطلاع از خدمات طراحی هویت بصری، طراحی نرم افزار، طراحی سایت و طراحی گرافیک روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

طراحی ست اداری: سربرگ

در خیلی از کسب و کارها نوشتن و ارسال نامه به اهداف مختلف انجام می‌شود. حتی برخی از برندها برای مشتریان خود نامه تشکر از خرید از برندشان را می‌دهند و این کار باعث می‌شود که آن برند رابطه قوی‌تری با مشتری‌اش به وجود بیاورد. بنابراین، از آنجایی که نامه‌ها در کسب و کارها مهم هستند، شما می‌توانید راس نامه‌تان سرنامه‌ای ایجاد کنید که با جلوه‌های بصری برندتان تطبیق دارد.

برای مثال، طراحی ست اداری سربرگ می‌تواند حاوی لوگوی برندتان و رنگ آن باشد. این کار باعث می‌شود که برند شما در ذهن مشتری باقی بماند. با این حال، سعی کنید که طراحی ست اداری سربرگ طوری نباشد که حواس خواننده را از محتویات نامه پرت کند.

(برای اطلاع از خدمات طراحی لوگو، طراحی کاتالوگ، طراحی بروشور و طراحی رزومه شرکتی روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

طراحی اوراق اداری: پاکت نامه شرکتی

داشتن این مورد برای کسب و کارتان ضوری نیست، اما داشتن یک پاکت نامه شیک و جذاب و متناسب با هویت برندتان باعث می‌شود که برند شما بیشتر در ذهن مخاطب بماند. برای مثال، وقتی که مخاطب نامه‌های زیادی دریافت می‌کند و پاکت نامه با طراحی خاص برند شما را می‌بیند، تشخیص می‌دهد که نامه متعلق به برند شماست. در نتیجه، پاکت نامه راهی موثر برای تمایز برند در ذهن مخاطب شما است.

طرای ست اداری حرفه‌ ای: فولدرهای مخصوص برند

فولدرهای مخصوص برند هم می‌توانند برای کارمندان و هم برای مشتریان شما اهمیت زیادی داشته باشند. برای مثال، شاید شما برای مشتریان یک پرونده شرکتی را ارسال کنید که حاوی اطلاعاتی مثل بروشورهای شرکت و جزئیات مربوط به قیمت محصولات آن باشد. همچنین، شما می‌توانید برای کارمندان‌تان اطلاعاتی مثل قراردادهای شرکتی، کپی از فاکتورها و جزئیات مشتریان شرکت را ارسال کنید.

معمولا این اطلاعات ممکن است برای چشم خواننده خیلی جذاب نباشند. اما اگر شما طراحی ست اداری خود را انجام دهید که چشم خواننده را جلب کند و مطابق با هویت برندتان باشد، هم مشتریان و هم کارمندان شما بیشتر راغب خواهند شد که محتویات پوشه‌ها را بخوانند.

(برای آگاهی از خدمات طراحی UX UI سایت و همینطور خدمات طراحی UX/UI اپلیکیشن روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

طراحی ست اداری شرکتی: فاکتورها

فاکتور یا رسید در هر کسب و کار لیستی از اقلام خرید به همراه قیمت آنهاست که به مشتری می‌دهید. معمولا قالب فاکتورها طوری نیست که جای زیادی برای طراحی لوگو ست اداری و عوامل بصری برند داشته باشد.

اما اگر شما طراحی هوشمندانه‌ای را برای این قلم از ست اداری اعمال کنید، می‌توانید قسمتی از جلوه بصری برندتان را در آن شامل کنید. به این صورت، وقتی که مشتری فاکتور یا رسید کسب و کار شما را می‌بیند، می‌فهمد که شما در کسب و کارتان جدی هستید و فاکتور شما حرفه‌ای بودن برندتان را نشان می‌دهد.

اصول طراحی ست اداری

تا به حال شما کمی در مورد ست اداری، اقلام آن و اهمیتش در تبلیغات و بازاریابی هر کسب و کار آگاهی کسب کرده‌اید. با این اوصاف، شما اکنون می‌دانید که طراحی ست اداری می‌تواند در حضور و ادراک برند در ذهنیت مخاطب تاثیر چشمگیری داشته باشد. البته این حضور و تاثیر به این وابسته است که طراحی ست اداری به نحو کارآمد انجام شود.

اما دقیقاً، ما چطور می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که طراحی ست اداری‌مان خیلی خوب انجام می‌شود؟ در پاسخ، باید گفت که طراحی هر ست اداری شامل اصول و عوامل مهمی است که با اعمال آنها ست اداری شما طراحی خوب و موثری خواهد داشت که ما در ادامه این عوامل و اصول را توضیح خواهیم داد.

(برای اطلاع از خدمات طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت وردپرس، طراحی بنر و طراحی کاور پست اینستاگرام روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

اصول طراحی ست اداری

همسان بودن طراحی ست اداری

ما پیش از این توضیح دادیم که طراحی ست اداری شما باید یکسان باشد چون به پایداری هویت برند شما کمک می‌کند. پایداری هویت برند شما هم باعث می‌شود که مخاطب برندتان را سریعتر و راحت‌تر تشخیص بدهد و در ذهنش خاطره انگیز شود.

در نتیجه، طراحی ست اداری گرافیکی هم همینطور باید باشد. برای طراحی اقلام ست اداری هم باید فونت‌ها، لوگوها و رنگ‌هایی که برای تمام اسناد تجاری برند و کسب و کارتان استفاده می‌کنید اعمال شوند. به این صورت، طراحی ستِ اداری شما همسان خواهد بود.

طراحی ست اداری ساده

یکی از مهم‌ترین اصول طراحی هر چیزی از جمله ست اداری، ساده بودن آن است. مخاطب باید بتواند به راحتی محتوای اسناد ست اداری را به خوبی و بدون هیچ حواس پرتی بخواند. اما اگر این اسناد پر از متن، نگاره‌های گرافیکی و عکس باشند، خواننده زود از خواندن آن خسته خواهد شد. در نتیجه، بهتر است که طراحی ست اداری شما ساده و کمینه‌گرا باشد.

(برای اطلاع از خدمات تولید محتوای متن، تولید محتوای شبکه اجتماعی و تولید محتوای ویدیویی روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

استفاده از جلوه‌های هویت بصری برند در طراحی ست اداری

از آنجایی که ست اداری شما باید نشان دهنده هویت برندتان باشد، طراحی آن هم باید شامل عناصر هویت بصری برندتان شود. به این ترتیب، وقتی مخاطب این ست اداری را مشاهده می‌کند، می‌تواند سریع بفهمد که این اسناد متعلق به برند شما هستند. برای مثال، طراحی ست اداری شما باید فونت‌ها، رنگ‌ها و لوگویی که در تبلیغات برندتان استفاده می‌کنید را در خود داشته باشد.

طراحی و چاپ ست اداری با کیفیت

وقتی که مشتری مشاهده می‌کند که ست اوراق اداری شما با کیفیت و از جنس مرغوب هستند، با خودش فکر می‌کند که برند شما حرفه‌ای است و تاثیر مثبتی از اسناد بازاریابی شما می‌گیرد. برای همین، سعی کنید که در طراحی و چاپ ست اداری خود از بهترین کاغذها و روش‌های چاپی استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که مشتریان جایگاه شما را در بازار نسبت به رقبایتان متمایز کنند.

طراحی ست اوراق اداری در قالب‌های مختلف

امروزه، بسیاری از شرکت‌ها و برندها محتوای تبلیغاتی و بازاریابیشان را نه تنها در فرمت‌های چاپی، بلکه به صورت دیجیتال و آنلاین هم در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهند. برای همین، باید طراحی ست اداری‌تان طوری باشد که بتوانید آن را هم در وب سایت برندتان و هم به صورت چاپی به مشتریان و مخاطبانتان عرضه کنید. همچنین، قالب طراحی ست اداری کامل باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که بتوان آن را در اندازه‌های کوچک و بزرگ هم در بازار ارائه کرد.

(برای اطلاع از خدمات ساخت ویدئو کلیپ، عکاسی، تیزر تبلیغاتی و تولید محتوای سایت/بلاگ روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

طراحی ست اداری خلاقانه با دقت به جزئیات

اگر شما می‌خواهید که طراحی ست اداری‌ خلاقانه باشد، باید به عوامل ریز و دقیق آن اهمیت دهید. برای مثال، متون و محتوای اسناد شما همه باید در یک ردیف قرار گرفته باشند. علاوه بر این، در خود متن نباید اشتباه تایپی، املایی و گرامری وجود داشته باشد. دقت به این جزئیات باعث می‌شود که به نظر برسد که شما به کیفیت کارتان اهمیت می‌دهید و اعتبار برند شما را در چشم خواننده بیشتر خواهد کرد.

اجزای مهم طراحی ست اداری چه هستند؟

حالا که ما در مورد اصول و مبنای طراحیِ ست اداری هنری صحبت کردیم، نوبت آن رسیده که در مورد اجزای مهم طراحی ست اداری توضیح دهیم. شما برای تولید ست اداری از منابع مختلفی استفاده می‌کنید که این‌ها در نهایت به ست اداری شکل و هویت خاصش را می‌دهند که با هویت برندتان مطابق است. در ادامه، ما هرکدام از آنها را توضیح خواهیم داد.

(برای اطلاع از خدمات تولید محتوای سئو فرندلی، تولید محتوای انگلیسی، تولید محتوای اینستاگرام و تولید محتوای لینکدین روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

اجزای مهم طراحی ست اداری چه هستند؟

طراحی ست اداری حرفه ای با ترکیب درست رنگ‌ها

رنگ یکی از مهمترین اجزای طراحی ست اداری است. شاید رنگ ست اداری شما اولین چیزی باشد که مخاطب به آن توجه می‌کند. از آنجایی که ست اداری شما باید بازتابی از هویت برندتان باشد، شما باید در طراحی آن هم از همان رنگ‌هایی استفاده کنید که در هویت برند و برندینگ خود بکار می‌گیرید. این مورد در طراحی ست اداری خارجی با دقت زیادی رعایت می‌شود. اما چرا اینقدر رنگ و استفاده از آن در طراحی ست اداری مهم است؟

اهمیت رنگ در طراحی ست اداری ساده

اگر حتی قرار است طراحیِ ستِ اداری ساده ای را داشته باشید، فقط انتخاب درست رنگ‌ها می‌توانند رضایت شما را به دست آورند! لوگوهای برندهای معروفی مثل مک‌دونالد یا فیسبوک را دیده باشید، مشاهده کرده‌اید که تأثیر رنگ در طراحی ست اداری آن‌ها تا چه حدی است. برای مثال، رنگ زرد لوگوی مک دونالدو رنگ آبی لوگوی فیس‌بوک چطور در تمامی اذهان ماندگار است!

همچنین، فیسبوک و مک دونالد از سایه‌های مختلف این رنگ‌ها در متریال مختلف تبلیغاتی برندشان استفاده می‌کنند، به طوری که مخاطبان آنها لوگوهای آنها را به خوبی در ذهن خودشان نگه داشته‌اند. هر وقت هم که نام این دو برند به گوششان می‌خورد، شکل لوگو و رنگ آن در ذهنشان یادآور می‌شود. اما چرا برای برندها استفاده از رنگ مهم است؟ برای سفارش آنلاین طراحی ست اداری این مورد را به طراح متذکر شوید.

(برای اطلاع از خدمات ساخت ویدیوی آموزشی، ویدئو مپینگ، فیلم مستند و فیلم صنعتی روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

طراحی ست اداری ارزان: تاثیر روانی رنگ بر انسان ها

ما آدم‌ها به رنگ‌های مختلف پاسخ عاطفی و روانی متفاوتی می‌دهیم. برای مثال، رنگ زرد روحیه ما را بهتر می‌کند و حس مثبت و شادی را به ما می‌دهد. رنگ قرمز هم نشان دهنده شور و شوق و احساسات است. با انتخاب و چینش مناسب رنگ‌ها حتی طراحیِ ست اداری ارزان قیمت که وقت زیادی روی آن نگذاشته باشند هم می‌تواند به اندازه طراحی ست اداری گرانقیمت، دلفریب و تأثیرگذار باشد.

برندها هم با استفاده از رنگ در تبلیغات و اسناد تجاری‌شان می‌توانند رابطه عاطفی عمیق‌تری با مخاطبان و مشتریان خود ایجاد کنند و به نوعی هویت برندشان را به آنها بشناسانند. در نتیجه، استفاده از رنگ در طراحیِ ستِ اداری مهم است، چون می‌تواند رابطه قوی‌تری با مخاطب شما برقرار کند و نشان دهد که هویت برند شما در مورد چه چیزی است.

فونت متن در ساختِ اوراق اداری

اگر شما با ورد کار کرده‌اید، پس می‌دانید که فونت‌های بسیار متنوعی برای نوشتن متن وجود دارند. نوع فونت‌ها در نوشتن محتوای متن ست اداری‌تان مهم است، چون هویت برندتان را نشان می‌دهد. برای مثال، اگر شما از فونت Sans Serif در نوشتن محتوایتان استفاده کرده باشید، حس جدی و حرفه‌ای بودن را به مخاطب القا می‌کند. اما در صورتی که از فونتی استفاده کرده باشید که حالت دست نوشته‌ای داشته باشد، در مخاطب حس سرزنده و با روح بودن هویت برندتان را می‌رساند.

(برای اطلاع از خدمات ویدئو کلیپ اینستاگرام، موشن گرافی، عکاسی پرتره سازمانی و عکاسی ورزشی روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

عکس در طراحی اوراقِ اداری

گذاشتن عکس در محتوای ست اداری اهمیت دارد، چون عکس‌ها می‌توانند مثل رنگ حس برند شما را به مخاطب القا کنند. اما سعی کنید که هر عکسی را در متن ست اداری‌تان نگذارید، چون عکس‌های بی‌ربط به برندتان باعث سردرگمی خواننده خواهند شد.

بنابراین، عکس‌هایی را در محتوای ست اداری‌تان بگذارید که مربوط به برندتان هستند و همان حس کلی هویت برندتان را به خواننده القا می‌کنند. برای مثال، شما می‌توانید از عکس‌هایی استفاده کنید که از یک سبک عکاسی گرفته شده‌اند و فیلترهایی که برایشان اعمال می‌شوند یکسان هستند.

لوگو

خیلی از افراد برندها را با لوگوی خاص خود می‌شناسند. در نتیجه، شامل کردن لوگو در طراحی ستِ اداری بسیار مهم است. لوگوی برند شما باید طوری باشد که بتوان آن را در اندازه و رنگ‌های مختلف و در زمینه‌های تیره و روشن در طراحی ست اداری اعمال کرد. البته به خاطر داشته باشید که لوگوی برندتان در هر قالب و اندازه‌ای که باشد اصل طرح آن باید حفظ شود.

(برای اطلاع از خدمات عکاسی محصول، عکاسی طلا و جواهر، عکاسی مدلینگ و عکاسی غذا روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

سبک صفحه‌آرایی

شاید شما اهمیت این مسئله را دست کم بگیرید، اما سبک صفحه‌آرایی در القا کردن حس هویت برندتان موثر است. اگر سبک صفحه‌آرایی برای تمام ست‌هایتان یکسان باشد، باعث می‌شود که هویت بصری برندتان برای تمام اسناد بازاریابی همسان باشد. همچنین، شما می‌توانید از نحوه جایگذاری المان‌های مختلف طراحی ستِ اداری برای نشان دادن شخصیت برند و پیام آن استفاده کنید.

برای مثال، شما می‌توانید متن‌ها و تصاویر صفحه‌های ست اداری را به صورت مورب قرار دهید تا حس پویا بودن و حرکت به جلو به خواننده القا شود. از سوی دیگر، اگر شما در اسناد ست اداری فضای سفید زیادی قرار دهید، به خواننده حس آرامش و مختصر بودن القا می‌شود. بنابراین، سبک صفحه‌آرایی می‌تواند در هویت برندتان و ایجاد حس خاص خواننده به آن تاثیر مهمی داشته باشد.

مراحل طراحی ست اداری

ما تا به حال در مورد طراحیِ ست اداری اهمیت و اجزای مهم آن صحبت کردیم. اما در مورد خود فرایند چه؟ طراحی ست اداری چطور انجام می‌شود؟ طراحان ست اداری با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف فرایند طراحی ست اداری را انجام می‌دهند. اما چند مرحله کلی برای طراحیِ ست اداری وجود دارد که ما در ادامه هر کدام از ان‌ها را توضیح خواهیم داد.

مراحل طراحی ست اداری

1. اقلام ست اداری برندتان را تعیین کنید

پیش از هر چیزی، شما اول باید تصمیم بگیرید که ست اداری برندتان باید شامل چه اقلام یا مواردی باشد. برای همین، شما اول باید از خودتان بپرسید که کسب و کار شما به چه مواردی در ست اداری نیاز دارد؟ برای مثال، خیلی از کسب و کارها فقط احتیاج به سرنامه‌هایی با سایز A4 یا رسیدها یا فاکتورهای لوگو‌دار برای ارتباط با توزیع کنندگان و مشتریان خود دارند.

خیلی از کسب و کارها هم کارت‌های تجاری را پرینت می‌کنند تا برندشان را به مشتریان بالقوه معرفی کنند. برخی از کسب و کارها هم هستند که برای نوشتن پیام‌های کوتاه برای ارسال همراه با کالاها به مشتری از برگه‌های سربرگ‌دار استفاده می‌کنند.

2. تعداد نسخه‌های ست اداری خود را مشخص کنید

اگر شما یک پرینتر رنگی دارید می‌توانید فایل طراحی ست اداری را روی کاغذ چاپ کنید. البته این گزینه برای سناریوهایی مناسب است که تعداد اقلام ست اداری شما کم است. با این وجود، اگر شما بخواهید که تعداد نسخه‌های چاپی ست اداری‌تان زیاد باشند، بهتر است که آنها را به مراکز چاپ و خدمات زیراکسی ببرید. در این مراکز، شما می‌توانید ست اداری خود را با متریال و کاغذهای با کیفیت‌تری چاپ کنید.

3. اطلاعات لازم در مورد برندتان را شامل کنید

بعد از اینکه شما نوع و تعداد اقلام ست اداری‌تان را تعیین کردید، نوبت به نوشتن محتوای آنها می‌رسد. یکی از مهم‌ترین اطلاعات در ست اداری موارد مربوط به اطلاعات کسب و کارتان است. برای مثال، این موارد شامل آدرس شرکت، آدرس ایمیل، آدرس وب سایت، شماره‌های تماس و شماره فاکس شرکت‌تان می‌شود.

با این وجود، شما بسته به نوع ماهیتی که شرکتتان دارد می‌توانید اطلاعات دیگری هم مثل شماره ثبت آن را شامل کنید. برای همین، ذر زمان سفارش طراحیِ ست اداری حتماٌ این نکته را به طراح گوشزد کنید.

4. درج لوگوی برند در ساخت اوراق اداری

خیلی از کسب و کارها و برندها صرف نظر از بزرگ یا کوچک بودنشان دارای لوگوی خاص خودشان هستند که به آنها کمک می‌کند تا از رقبایشان در بازار متمایز شوند. برای همین، مهم است که لوگوی برندتان در ست اداری شما درج شده باشد، چون به مخاطب نشان می‌دهد که سندی که در حال خواندن آن است متعلق به برند شما است. اگر از قبل شما لوگوی برندتان را دارید، می‌توانید آن را به طراح بدهید تا در ست اداری‌تان درج کند. اما در صورت نداشتن لوگو، شما می‌توانید طراحی لوگو ست اداری را به فردی که در این زمینه مهارت دارد بسپارید.

در تولید ست اداری و درج لوگو اصلاً سعی نکنید که از قطعات تصویر دیجیتالی استفاده کنید. نه تنها این کار سند شما را غیر حرفه‌ای نشان می‌دهد، بلکه امکان دارد یک شرکت دیگر هم از این قطعات برای ست اداری‌اش استفاده کند که موجب سردرگمی مخاطب در مورد برند شما خواهد شد.

5. استفاده به صرفه از رنگ ها

ما قبلاً در مورد اهمیت رنگ در تولید ست اداری و تاثیر آن بر مخاطب توضیح دادیم. برای همین، شمول رنگ در طراحی ست اداری کار مهمی است. برای استفاده رنگ در تولید ست اداری، شما باید رنگ‌هایی را انتخاب کنید که با هویت برندتان مطابق است و در اسناد دیگر بازاریابی و تبلیغاتی‌تان استفاده می‌شود. با این حال، بهتر است که کل ست اداری‌تان پر از رنگ نباشد و فقط به صورت به جا و در مناطق ایده‌آل ست اداری این رنگ‌ها باید اعمال شوند تا بیشترین تاثیر را بر روی مخاطب بگذارد.

برای مثال، شما می‌توانید یک رنگ اصلی که همان رنگ برندتان است و یک یا دو رنگ مکمل دیگر را هم انتخاب کنید. سپس، به طراح سفارش کنید تا از این رنگ‌های مکمل برای جلب توجه خواننده به مناطق خاصی از سندتان مثل بخش اطلاعات کسب و کارتان استفاده کند.

سفارش طراحی ست اداری: 6. انتخاب فونت مناسب برای متن

برای تولید ست اداری برند فونتی بهتر است که خوانایی خوبی داشته باشد و اندازه آن هم به قدری بزرگ باشد تا خواننده بتواند راحت آن را بخواند. اگر کسب و کار شما رسمی است، بهتر است که فونت‌هایی را برای طراحی آن انتخاب کنید که تمیز و مرتب بوده و خیلی فانتزی نباشند.

7. گذاشتن فضای خالی بین اجزای ست اداری

اگر شما حواستان نباشد، طراحی ست اداری شما می‌تواند خیلی شلوغ و آشفته به نظر برسد. برای همین، بهتر است که طراح ست اداری شما بین اجزای تشکیل دهنده ست اداری‌تان به اندازه کافی فضای خالی یا فضای سفید قرار دهد. به این صورت، مخاطبان تمرکزشان را بر روی خواندن اطلاعات مهم مثل جزئیات تماس برندتان قرار خواهند داد.

نکات ضروری در طراحی ست اداری

ما در بخش قبلی، مراحل کلی تولید ست اداری را توضیح دادیم. هر کس می‌تواند ست اداری خود را مطابق با سلیقه و هویت برندی که دارد طراحی کند. بنابراین، این طبیعی است که ست‌های اداری ظاهر و حس متفاوتی داشته باشند.

با این حال، ما در این بخش می‌خواهیم چند نکته مربوط به طراحی ست اداری را برایتان توضیح دهیم. این نکات برای دانستن مفید هستند، چون به شما کمک می‌کنند که از همان ابتدای کار ایده هدفمندتری در مورد طراحی ست اداری‌تان داشته باشید و می‌توانید آن‌ها را هم به طراح ست اداری خود انتقال دهید. با ما همراه باشید تا این نکات را برای شما توضیح دهیم.

نکات ضروری در طراحی ست اداری

ایده‌های الهام بخش طراحی ست اداری خود را جمع آوری کنید

ما برای طراحی هر چیزی ایده‌های مختلفی را در ذهنمان به وجود می‌آوریم. اما امکان دارد که این ایده‌ها توسط برندهای دیگر برای ست اداری‌شان اعمال شده باشند. سپس، ممکن است که ما سفارش طرحمان آغاز شده باشد، ولی بعد از اتمام آن ببینیم که طرحمان جذاب نیست و توسط یک شرکت دیگر هم انجام شده است.

برای اجتناب از چنین کاری و صرفه‌جویی در زمان و هزینه، ما می‌توانیم اول در وب بگردیم و ببینیم که ایده‌های شرکت‌های دیگر که جذاب و الهام بخش بودند چه هستند و آنها را در فولدری ذخیره کنیم. به این صورت، هر موقع که ما ایده‌ای در ذهنمان داریم، می‌توانیم به این فولدر مراجعه کنیم و ببینیم که آیا ایده‌های‌مان تکراری است یا خیر.

سلسله مراتب بصری در طراحی ستِ اداری‌

در طراحی ست اداری‌تان، دوست دارید که مخاطبان شما اول از همه چه چیز را بخوانند؟ لوگو یا نام برندتان؟ اگر سلسله مراتب بصری در طراحی ست اداری‌تان به خوبی اعمال شده باشد، شما می‌توانید کاری کنید که خواننده همان چیزی که شما در نظر دارید را از همان اول بخواند. به این کار سلسله مراتب بصری می‌گویند و اصولاً کاری است که در آن ترتیب بندی المان‌ها در طراحیِ ست اداری بنابر درجه اهمیتشان انجام می‌شود. اما چطور می‌توان سلسله مراتب بصری را انجام داد؟

نحوه اعمال سلسله مراتب بصری در طراحیِ ست اداری

یک طراح برای این که بتواند چشم خواننده را به چیزی که شما می‌خواهید جلب کند از چند تاکتیک استفاده می‌کند. برای مثال، او می‌تواند برای محتوای متن سر عنوان یا زیر عنوان به وجود بیاورد و از فهرست‌ بندی نقطه‌ای استفاده کند. در برخی از مناطق هم می‌تواند فونت‌های متن را بولد یا اندازه‌شان را بزرگتر کند. همچنین، او می‌تواند اطلاعات مهم محتوا را در راس طراحی ستِ اداری قرار دهد و از شکل‌هایی مثل علامت پیکان برای هدایت خواننده به جایی که شما می‌خواهید استفاده کند.

اگر هم برخی از شکل‌ها یا عوامل طراحی در سند شما نیاز به تاکید و جلب توجه خواننده دارند می‌توانید به طراح بگویید که اندازه آنها را بزرگتر یا حتی رنگ مناسب را هم برای آنها اعمال کند. البته حواستان باشد که همه فونت‌ها اگر بزرگ شوند شکل خوبی نخواهند داشت.

مجموعه رنگ مناسب را در ساخت ستِ اداری انتخاب کنید

ما قبلاً هم توضیح دادیم که رنگ اصلی مورد استفاده در ست اداری شما باید همان رنگ برندتان باشد. با این حال، شما می‌توانید یک تا سه رنگ دیگر که متضاد و مکمل رنگ اصلیتان هستند را هم انتخاب کنید. برای اینکه رنگ‌هایتان هم همسان باشند و هم متمایز از یکدیگر، شما می‌توانید به طراح بگویید تا از سایه‌های متفاوت این رنگ‌ها در مناطق مختلف ست اداری‌تان استفاده کند.

اما به یاد داشته باشید که وقتی رنگ در زمینه فونت متنتان باشد، ضخامت فونتتان باید به قدری باشد تا خواننده بتواند متن شما را به خوبی بخواند. بنابراین، این مسئله را هم به طراح ست اداری‌تان یادآوری کنید.

ابتکار و خلاقیت در طراحی ست اداری

وقتی که ما چیزی را می‌بینیم که محبوب است، خیلی آسان است که فکر کنیم که ما هم باید از این رویه پیروی کنیم. اما بیشتر اوقات، چیزی که باعث می‌شود دیگران جذب یک برند شوند، نوآوری و ابتکار آن در خلق یک چیز جدید است. بنابراین، برای طراحیِ ست اداری سعی کنید که کورکورانه پیرو مد و تقلید ایده‌های برند دیگران نباشید. برای اینکه طراحی ست اداری شما مبتکرانه و نوآورانه باشد، اول از همه هویت برند خود و جلوه‌های بصری آن را تعیین کنید.

سپس، شما می‌توانید اطلاعات مربوط به این هویت و جلوه‌های بصری را در اختیار طراح‌تان قرار دهید تا به ست اداری‌تان شکل هویت برندتان را بدهد. به این صورت، ست اداری شما دیگر طوری به نظر نمی‌رسد که از ایده‌های دیگران تقلید می‌کند و بازتابی از هویت برندتان خواهد بود.

طراحی ساده

برخی‌ها معتقد هستند که طراحی جوانب مختلف برند باید پر زرق و برق و پیچیده باشد تا چشم مخاطب را به خود جلب کند. در صورتی که هرچه طراحی هویت برند ساده‌تر باشد، هم توجه خواننده به آن جلب می‌شود و هم اینکه بیشتر در ذهن او باقی می‌ماند. اما فرض کنید که طراحی ست اداری شما پر از المان‌های رنگارنگ و حروف درشت باشد. نه تنها خواننده حواسش به این المان‌ها پرت خواهد شد و به محتوای آن زیاد توجه نخواهد کرد، بلکه در نظر خواننده برند شما غیر حرفه‌ای خواهد بود.

از سوی دیگر، طراحی ساده و تروتمیز ست اداری باعث می‌شود که خواننده فکر کند که برندتان معتبر و حرفه‌ای است. برای طراحی ساده ست اداری، طراح شما می‌تواند با اعمال فونت‌ها، عوامل بصری یکسان و فضای سفید در متن به ست اداری شما طراحی ساده‌ای بدهد.

استفاده از بهترین مواد برای چاپ ست اداری

بعد از اتمام مراحل طراحی ست اداری، نوبت به چاپ آن می‌رسد. به خاطر داشته باشید که این بخش از کار بسیار مهم است، چون مخاطبان و مشتریان بالقوه اسناد ست اداری شما را در دست می‌گیرند و در مورد برندتان قضاوت می‌کنند.

بنابراین، اگر شما از مواد با کیفیتی در چاپ ست اداری خودتان استفاده کرده باشید، آنها فکر می‌کنند که شما در کارتان جدی و حرفه‌ای هستید و تاثیر مثبتی بر روی آنها می‌گذارید. از این رو، شما باید از بهترین مواد، پرینتر، کاغذها و جوهر برای چاپ ست اداری‌تان استفاده کنید. همچنین، پیشنهاد ما به شما این است که از پرینترهای عادی برای چاپ اسناد اداری‌تان استفاده نکنید.

ایده‌های جذاب طراحی ست اداری

آیا شما سردرگم هستید و نمی‌دانید ست اداری‌تان چه طراحی باید داشته باشد؟ مشکل شما را درک می‌کنیم. ما قبلاً هم گفتیم که طراحیِ ست اداری برای موفق بودن هم باید خاص و هم اینکه مطابق با هویت برندتان باشد.

با این حال، اگر شما در انتخاب یک طرح خوب برای ست اداری مردد هستید، بد نیست که به ایده‌های طراحی ستِ اداری نگاهی بیندازید. شاید این طرح‌ها منبع الهامی برای شما برای انتخاب طرح مورد نظر ست طراحی‌تان باشند. برای همین، ما در این بخش چند طرح ست اداری جذاب از برندهای دیگر را برایتان مثال خواهیم زد.

ایده‌های جذاب طراحی ست اداری

ایده طراحی ست اداری شرکت Function Engineering

شرکت Function Engineering شرکتی است که در حوزه تولید و مهندسی لوازم صنعتی و مکانیکی کار می‌کند و معروف‌ترین محصولات آن لولا و اتصالات هستند. در نتیجه، هویت این شرکت پیرامون کارکرد و دقت محصولات مکانیکی است و همین هویت را در طراحی ست اداری‌اش هم منعکس می‌کند. ست اداری شرکت Function Engineering دارای طرح رنگ تک فام و دو رنگ سفید و سیاه است که نشان دهنده این است که شرکت Function Engineering در کارش جدی و متعهد است.

همچنین، به خاطر اینکه شرکت Function Engineering در حوزه مکانیک و محصولات اتصالی فعالیت می‌کند، طرح روی جلد ست‌ اداری‌اش دارای الگوهای حلقه‌ای به هم پیوسته هستند. علاوه بر این، لوگوی طراحی شده شرکت Function Engineering هم مطابق با هویت و هدف برند به شکل یک چرخ دنده کوچک طراحی شده که دیدن آن ما را به یاد ماشین آلات و ابزار مکانیکی می‌اندازد.

طراحی ست اداری شرکت Pitaia

Pitaia شرکتی در مکزیک است که کارش فروش گلدان‌های دست‌ساز و مجسمه‌های دکور رسی است. از آنجایی که مغازه این شرکت در مکزیک واقع شده، شرکت Pitaia در طراحی ست اداریش هویت محیط بومی‌اش را پیاده‌سازی کرده است. برای مثال، شرکت Pitaia در طراحی ست اداری از المان‌ها و طرح‌های طبیعت استفاده کرده که یادآور عوامل طبیعی موجود در مکزیک هستند و توجه خواننده را جلب می‌کنند.

طراحی ست اداری شرکت Argo

شرکت Argo در زمینه پیدا کردن قطعات هنری جدید کار می‌کند. در نتیجه، این شرکت متناسب با حوزه کاریش طراحی ست اداری‌اش به طوری است که رنگ‌های جذابی دارد و چشم خواننده را به خود جلب می‌کند. با این حال، ست اداری Argo توانسته طراحی کمینه گرایی را با رنگ‌های زیبایش ترکیب کند. همچنین، لوگوی Argo دارای رنگ طلایی روشن است که به بیننده این حس را القا می‌کند که این برند در کار خود جدی و کارش با کیفیت است.

علاوه بر این، روی جلد ست اداری شرکت Argo نشان یک قطب نما حک شده که ماموریت برند Argo را نشان می‌دهد و آن یافتن قطعات هنری جدید در دنیا است. فونت لوگوی برند Argo هم از نوع بولد است و نماد آن است که شرکت Argo به ماموریتش افتخار و خود را از رقبای دیگر در بازار متمایز می‌کند.

یک طراح ست اداری باید چه مهارت‌هایی داشته باشد؟

اگر شما قصد سفارش طراحی ست اداری خود به یک متخصص یا تیم طراح متخصص را دارید، حتما دلتان می‌خواهد بهترین فرد یا تیم را برای این کار انتخاب کنید که شایستگی طراحی ست اداری‌تان را داشته باشد.

اما آیا شما می‌دانید که یک طراح ست اداری باید چه مهارت‌هایی داشته باشد؟ اول از همه، یک طراح خوب باید دارای تجربه کافی در زمینه گرافیک باشد. برای آگهی از سابقه کاری او، شما می‌توانید از او بخواهید که سوابق طرح‌ها و تصاویر گرافیکی‌اش را به شما نشان دهد.

یک طراح ست اداری باید چه مهارت‌هایی داشته باشد؟

آشنایی با نرم افزارهای گرافیکی و داشتن مهارت‌های ارتباطی

مورد دیگر این است که یک طراح متخصص باید بتواند با نرم‌افزارها و تکنولوژی‌های مختلف طراحی گرافیکی (مثل ایندیزاین، فتوشاپ و ایلوستریتور) آشنایی داشته باشد. همچنین، هرچه یک طراح ست اداری چشمش به جزئیات دقیق‌تر باشد، کارش بهتر است. این روزها ساخت ست اداری در فتوشاپ با استفاده از قالب‌های آماده (ست اداری لایه باز) کار آسانی است.

یک عامل مهم دیگر هم برای یک طراح خوب این است که مهارت‌های ارتباطی‌اش با مشتریان خوب باشد و به خواسته‌ها و نیازهای آنها در طراحی توجه کند. علاوه بر این، یک طراح خوب باید در کارش نظم داشته باشد و سر موعد بتواند پروژه‌اش را تحویل دهد.

آموزش طراحی ست اداری

این روزها طراحیِ ست اداری فقط به سربرگ‌ها و فاکتورها محدود نمی‌شود. رنگ و شکل و شمایل لوگو در تمامی مواردی که مربوط به شرکت است از دفتر کار و دکوراسیون داخلی گرفته تا طراحی وبسایت، بسته‌بندی محصولات و حتی لیوان کارمندان گسترش پیدا کرده است. از آنجاییکه هزینه طراحی ست اداری برای استارتاپ‌های تازه کار گران تمام می‌شود، خیلی‌‌ها درصدد طراحی ست اداری رایگان یا آموزش آسان طراحی ست اداری با فتوشاپ هستند تا خودشان دست به کار شوند.

طراحی ست اداری در فتوشاپ، طراحی ست اداری در کورل، طراحیِ ست اداری با ایلوستریتور برای گرافیست‌ها و طراحان حرفه‌ای هم نیاز به وقت و انرژی دارد، چه برسد به افرادیکه تسلط کافی بر روی این برنامه ندارند. اگر به اندازه کافی بر روی برنامه فتوشاپ تسلط دارید، می‌توانید با دانلود طرح ها و قالب‌های ست اداری لایه باز برای طراحی اوراق‌ اداری استفاده کنید با این روش به آسانی می‌توانید مدل دلخواه‌تان را طراحی کنید.

آموزش طراحی ست اداری

وظایف طراح ست اداری چیست؟

شما وقتی که سفارش طراحی ست اداری حرفه ای خود را به یک تیم یا فرد متخصص می‌سپارید، این طراح باید یک سری وظایف را انجام دهد که این‌ها عبارتند از:

 • مطالعه اطلاعات طراحی ست و تعیین لازمه‌های ست اداری
 • برنامه‌ریزی پروژه‌ها و تعیین محدودیت‌های بودجه طراحی
 • آفریدن مفهوم برای جلوه‌های بصری ست بنابر لازمه‌های آن
 • ایجاد طرح‌های اولیه و ارائه ایده‌های آن
 • کشیدن طرح و لوگوی ست با نرم‌افزارهای گرافیکی
 • استفاده از رنگ‌ها و ترتیب آرایی مناسب برای هر طرح گرافیکی
 • همکاری با نویسندگان محتوای ست اداری و کارگردان‌های هنری برای تولید طرح نهایی
 • آزمودن طرح‌های گرافیکی ست اداری در پلتفرم‌های مختلف
 • اصلاح طرح‌ها بعد از دریافت نظرات و انتقادات
 • حصول اطمینان از مطابق بودن طرح و ترتیب بندی المان‌های ست اداری با هویت برند

وظایف طراح ست اداری چیست؟

تعرفه طراحی ست اداری آنلاین

در ایران، هر شرکت طراحی گرافیکی تعرفه‌های خاص خود را برای خدمات طراحیِ ست اداری دارد. اما انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران هر سال تعرفه‌ای برای انواع طراحی گرافیکی را صادر می‌کند. متاسفانه، برای سال ۱۴۰۲ این انجمن هنوز تعرفه‌ای را ارائه نکرده است. اما تعرفه های طراحی ست اداری انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران برای سال ۱۴۰۱ تعیین شده است.

این انجمن در کتابچه‌ای در بخش Stationary قیمت تعرفه مجموعه اوراق بهاداری که شامل طراحی سربرگ، پاکت، کارت ویزیت و یادداشت می‌شود را به طور کلی ۱۰ میلیون تومان تعیین کرده است. یک بخش دیگر هم متعلق به تعرفه طراحی اقلام اسناد اوراق اداری مثل پوشه اداری، سربرگ و اسناد است که این‌ها هرکدام 1 میلون و 200 هزار تومان تعرفه قیمت دارند.

طراحی ست اداری قیمت

یکی از عواملی که باعث موفقیت هر برند می‌شود تمایز آن در بازار است. حالا شما ممکن است فکر کنید که طراحیِ ست اداری آنقدر هم در برای موفقیت برندتان مهم نیست. اما طراحی ست اداری در طولانی مدت باعث می‌شود که برندتان در بازار خاص و منحصر به فرد به نظر برسد و مشتریان به شما اعتماد بیشتری کنند.

در نتیجه، طراحی ست اداری هم برندتان را برای مخاطبان متمایز و هم آن را در بازار تبلیغ می‌کند. برای طراحی ست اداری، شما می‌توانید این کار را به متخصصان در این زمینه بسپارید. با این حال، احتمالاً اولین مسئله‌ای که به ذهنتان می‌رسد قیمت طراحی ست اداری است. قیمت طراحیِ ست اداری به چند عامل بستگی دارد.

طراحی ست اداری قیمت

عوامل مهم در تعیین قیمت طراحی ست اداری چه هستند؟

اولین عامل این است که ست اداری شما شامل چند مورد می‌شود. یادتان می‌آید که گفتیم که ست اداری موارد مختلفی دارد و طراحی هر کدام از این‌ها هزینه خودشان را دارد؟ بنابراین، هر چقدر که تعداد اقلام ست اداری شما بیشتر باشد، زمانی که طراح صرف طراحی آن می‌کند و برای همین، هزینه طراحی ست اداری هم بیشتر خواهد شد.

عامل مهم دوم تجربه طراحی است که شما کار طراحیِ ست اداری را به او می‌سپرید. طبیعتاً، اگر طراح شما در کارش مهارت و تخصص بیشتری داشته باشد، قیمت بیشتری را هم برای کار طراحی خواهد گرفت. اما اگر می‌خواهید هزینه کمتری بابت قیمت سفارش طراحی ست اداری حرفه ای بدهید، می‌توانید به سراغ طراحان تازه کار بروید.

سفارش طراحی ست اداری: ویرایش بیشتر، هزینه بالاتر

عامل سوم تعیین دفعات ویرایش کار است. در هر طرحی از آغاز و پیدایشش تا پایان تغییراتی اعمال می‌شود که خیلی وقت‌ها این تغییرات به خواست کارفرما توسط طراح انجام می‌شود. هر چقدر که تعداد این تغییرات بیشتر باشد، قیمت طراحی ست اداری هم بیشتر خواهد بود.

طراحی ست اداری چیست؟

 • طراحی ست اداری یکی از روش‌های برندسازی و معرفی شرکت است.

ست اداری شامل چیست؟

 • ست اداری مطابق با فعالیت شرکت متفاوت است اما بصورت استاندارد شامل مواردی مانند: سربرگ، کارت ویزیت، پاکت نامه، پوشه، لیبل، برچسب است.

تأثیر طراحی ست اداری بر برندینگ چیست؟

 • طراحیِ ست اداری یا طراحی اوراق اداری در هویت سازی، اعتبار تجاری و معرفی لوگو شرکت در بین رقبا و مشتری‌ها حائز اهمیت است. بدون طراحی خاص برای ست اداری برند شما گمنام می‌ماند.

کاربرد ست اداری چیست؟

 • مهم‌ترین کاربرد ست اداری، نشانی معتبر از رد شرکت شما در ارتباطات تجاری است. علاوه بر آن، نشانگر نظم، معرفی ماهیت کاری و تجاری و تبلیغات بی‌واسطه است.

ویژگی های طراحی ستِ اداری خوب چیست؟

 • طراحیِ ست اداری خوب باید از لحاظ ابعاد و سایز، ترکیب رنگ، کیفیت چاپ، نمایش واضح لوگو و نوع فونت استاندارد و مقیاس‌پذیر باشد.

قیمت طراحی ست اداری چقدر است؟

 • قیمت طراحی ستِ اداری به عوامل مختلفی بستگی دارد، مثل تجربه طراح و وقتی که برای آن گذاشته می‌شود، طراحی برای اقلام مختلف و نوع چاپ.