برای طراحی وبسایت پزشکی (Medical website design) که قرار است نیازهای بیماران را برآورده کند، باید خیلی با‌دقت و وسواس پیش رفت. ساخت سایتِ پزشکی با در نظر گرفتن همه‌ی جوانب باید هم از طرف بیمار و هم از طرف سازمان بهینه باشد. در این مطلب قرار است که درباره راه اندازی وبسایت پزشکی و اهمیت طراحی سایت پزشکی بخوانید. برای اطلاع از تعرفه طراحی سایتِ پزشکی با آرنا ویژن تماس بگیرید.

منظور از طراحی سایت پزشکی چیست؟

وب سایت پزشکی قرار است که بی‌وقفه، بصورت 24 ساعته، پذیرای بیماران باشد. انتخاب یک طراحی پاسخگو با ویژگی‌های تعاملی برای بیماران آینده و فعلی، یک امر ضروری است. طراحی وبسایت پزشکی شیک و ساده، شعبه‌ی اینترنتی درمانگاه و مطب شما است.

حس اطمینان، آرامش، پیگیری، دقت و هم‌دلی باید از طراحی، ترکیب عکس‌ها و چینش رنگ‌ها به چشم آید. ناوبری آسان به دور از هر گونه پیچیدگی، تیترهای آرامبخش و مطابق زبان معیار، درگاه پرداختی ایمن، فرم‌های درخواستی با سوالات مرتبط و دقیق از ویژگی‌های مهم در طراحی وبسایت پزشکی است.

طراحی سایت پزشکی به دلیل حساسیت کاربران، از لحاظ روحی، عاطقی و جسمی، باید خیلی دقیق و خاص پیاده‌سازی شود. از آنجاییکه کاربر گزینه‌های پیشنهادی زیادی در اینترنت دارد، بی‌حوصله و عجول است، چه برسد به اینکه بیمار هم باشد! بنابراین باید خیلی جذاب، دقیق، ساده و منظم سایت پزشکی را طراحی کرد.

(برای اطلاع از قیمت سئو سایت فروشگاهی، قیمت طراحی سایت صرافی و قیمت طراحی سایت شرکتی روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

اهمیت طراحی سایت پزشکی

هدف از طراحی سایت پزشکی (‌طراحی سایت دندانپزشکی، چشم پزشکی و سایر رشته‌ها) این است که با ارائه اطلاعات و خدمات، کاربران را به مشتری تبدیل کند. چندبار برای‌تان پیش آمده که اینترنتی به دنبال پزشک متخصص بگردید؟ عوارض یک دارو را چک کنید؟ دلایل سرگیجه‌ و پاشنه‌ی پا را بخوانید؟

قطعا تمامی ما روزی‌ چندبار فقط برای همین موضوعات به اینترتت سر می‌زنیم! ساخت سایتِ پزشکی از عوارض داروها گرفته تا خاصیت انواع خوراکی‌ها و معرفی پزشک‌ها، حسابی پرطرفدار است!

اهمیت طراحی سایتِ پزشکی برای معرفی پزشک، دارو، اطلاعات کافی درباره‌ی روش‌های سلامتی و پیشگیری، فواید خوراکی‌ها، چگونه به شیوه‌ی درست رژیم بگیریم، روش‌ها مقابله با افسردگی، توصیه‌های مهم برای سلامت دندان ولی خیلی موارد دیگر را که جزء موضوعات مهم روز است را دربر می‌گیرد.

(برای بررسی قیمت طراحی سایت هتل، قیمت طراحی سایت طلا فروشی و قیمت طراحی سایت فرش روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

قیمت طراحی سایت پزشکی

قیمت طراحی وبسایت پزشکی متناسب با امکانات سایت پزشکی و ویژگی‌هایی که برای آن در نظر گرفته شده است متفاوت است. مثلا برای طراحی سایتِ پزشکی زیبایی می‌توان با کمک هوش مصنوعی تغییرات قبل و بعد بیمار را به نمایش گذاشت.

یا برای طراحی سایت دندانپزشکی امکان بررسی آنلاین عکس رادیوگرافی بیمار را ایجاد کرد. قابلیت ویزیت آنلاین و مواردی از این قبیل طراحی سایت را پیچیده‌تر می‌سازد که همین امر باعث می‌شود که هزینه طراحی سایت گران‌تر تمام شود.

هزینه طراحی سایتِ پزشکی با توجه به انتخاب بستر طرح ریزی، ویژگی‌ها و امکانات ویژه متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت راه اندازی سایت پزشکی و مراحل ساخت سایت پزشکی، با آرنا ویژن تماس بگیرید.

(در آرنا ویژن اطلاعات کاملی درباره قیمت طراحی سایت سالن زیبایی، قیمت طراحی سایت هنری و قیمت طراحی سایت سازمانی روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

طراحی سایت پزشکی با وردپرس

برای طراحی سایت پزشکی ارزان می‌توان روی فروشگاه ساز با قالب‌های آماده هم حساب کرد، اما حرفه‌ای و انعطاف‌پذیر نیست. برای ساحت وبسایت پزشکی مقرون بصرفه و فول آپشن، با کمک وردپرس عالی است.

ویژگی های مهم در ساخت سایتِ پزشکی را می‌توان با کمک سیستم مدیریت محتوایی وردپرس بر اساس قواعد سئو، با سبکی کاملا حرفه ای پیش برد. این روش نسبت به کد نویسی اختصاصی، سریع‌تر و بصرفه‌تر است.

هزینه ساخت و راه اندازی سایت پزشکی با وردپرس نسبت به ساخت سایت با کدنویسی اختصاصی ارزان‌تر است. هزینه طراحی سایت پزشکی با وردپرس جدا از هزینه‌ی قالب‌ها و المنتورهایی که انتخاب می‌شود، بر اساس زمان و انرژی که از طراحان می‌گیرد محاسبه می‌شود.

(برای اطلاع از قیمت طراحی سایت صنعتی، قیمت طراحی سایت حقوقی و قیمت طراحی سایت کافه روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

ویژگی های طراحی سایت پزشکی

طبق آمار خیلی از مردم برای بررسی علت‌ها و عوارض دارو و خلاصه هر آنچه که مربوط به سلامت است، به اینترنت سر می‌زنند. دنیای پزشکی متنوع است و کاربران گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارند! اگر طراحی وب سایت پزشکی طوری باشد که نتواند آن‌ها را راضی کند، سریعا وبسایت را ترک خواهند کرد.

یک وبسایت پزشکی خوب باید ویژگی‌هایی کاربردی داشته باشد که مخاطبان خود را راضی نگه دارد. در ادامه به برخی از این ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم.

ویژگی های طراحی سایت پزشکی: تجربه کاربری

بر اساس نظرسنجی که در سال 2020 انجام شد، 55 درصد از کاربران مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی برای مقایسه قیمت خدمات پزشکی به جستجو در اینترنت می‌پرداختند و یک چهارم آن‌ها فقط اولین گزینه نتایج جستجو را مورد بررسی قرار می‌دادند.

با چنین آماری تمرکز اصلی در طراحی وب سایت پزشکی فقط باید نیاز کاربر باشد. گوگل به نظر کاربر اهمیت می‌دهد. بنابراین هر چقدر که طراحی وب سایت پزشکی با ناوبری ساده‌ای، جذاب و کاربردی باشد، قطعا جزء گزینه‌های برتر در موتورهای جستجوی گوگل خواهید بود.

در طراحی سایت پزشکی، تجربه کاربری اهمیت زیادی دارد. مثلا دکمه‌های Call to Action (CTA) مانند «رزرو کن» یا «تماس با ما» باید در همه صفحات به‌طور برجسته‌ای قابل مشاهده باشند، و این امر باعث می‌شود تا بیماران جدید بتوانند به‌راحتی یک قرار ملاقات تعیین کنند.

(قیمت طراحی سایت پوشاک را با بهترین امکانات از آرنا ویژن بخواهید.)

ویژگی های طراحی سایت پزشکی: طراحی زیبا و ناوبری ساده

بیماران برای انتخاب پزشک گزینه‌های زیادی پیش‌رو دارند، برای اینکه متمایز عمل کنید، جایی برای تردید بیمار باقی نگذارید در طراحی وب سایت پزشکی دقت کنید که خدمات ارائه شده و آنچه که عمل شما را از رقبا متمایز می‌کند، به وضوح بیان شود.

پیمایش ساده و دسترسی آسان، نشان می‌دهد که شما برای آرامش بیماران اهمیت قائل هستید و این گونه پیام خود را به آن‌ها می‌رسانید.

در طراحی سایت مخصوص پزشکان همه عناصر، لوگو، ترکیب رنگ، چینش تصاویر، برچسب‌ها به یکدیگر متصل می‌کند تا پیام برند شما را برساند. این ویژگی‌ها نشان می‌دهند که عملکرد شما چیست و برای چه کسی خدمت می‌کند.

(بهترین قیمت طراحی سایت رستوران را با ویژگی‌های جذاب را در صفحه مورد نظر مشاهده کنید.)

امکانات طراحی سایت پزشکی: هماهنگی طراح با کارفرما

کیفیت طراحی سایت پزشکی به طور مستقیم بر روحیه‌ی بیماران تأثیر می‌گذارد. برای اینکه خیلی حرفه‌ای ظاهر شوید به یک تیم طراح باتجربه نیاز دارید که مراحل ساخت وبسایت پزشکی و دندانپزشکی را هماهنگ با شما پیش ببرند.

اگر دقیقاً ندانید که مزایای ساخت سایت پزشکی چیست و از خدمات طراحی سایت پزشکی بی‌اطلاع هستید، با نظرها و ایده‌های طراح سایت همراه شوید. در برخی موارد کارفرما در نظر دارد فروشگاهی برای خرید تجهیزات پزشکی در کنار کار درمانی داشته باشد. در این زمینه باید روی طراحی سایت تجهیزات پزشکی کار شود.

هر چه بهتر فعالیت‌های کاری خود را توضیح دهید، طراحان برای ایجاد بهترین طراحی وب سایت پزشکی مجهزتر خواهند بود. بنابراین، مهم است که قبل از شروع فرآیند، برای تعریف پیام خود وقت بگذارید.

در طراحی سایت پزشکی یکسری موارد باید برجسته‌تر از موارد دیگر ارائه شوند مثل: تخصص پزشک، نحوه‌ی نوبت‌گیری، زمان مراجعه، مبلغ ویزیت، مشاهده‌ی نظرات. وبسایت پزشکی باید منبع اطلاعات مفید باشد.

(برای استعلام قیمت طراحی سایت ورزشی و ایده‌های ناب به صفحه مورد نظر مراجعه کنید.)

طراحی وبسایت پزشکی و دندانپزشکی: طراحی ریسپانسیو

طراحی سایتِ پزشکی حرفه ای باید سازگاری خوبی برای نمایش در صفحه موبایل داشته باشد. به گفته نیل پاتل، 40 درصد از مردم بارگذاری بیش از سه ثانیه را تاب نمی‌آورند، بنابراین تنها یک ثانیه تاخیر در زمان بارگذاری، نرخ تبدیل سایت را به نابودی می‌کشد.

اگر نمایش محتوا برای موبایل بهینه نشده باشد، آماده‌ی تأثیرات منفی بر رتبه‌بندی و سئو سایت پزشکی باشید. برای اینکه بهترین نتیجه تجربه کاربری را داشته باشید، روی طراحی وب سایت پزشکی ریسپانسیو سرمایه‌گذاری کنید.

طراحی سایت پزشکی ریسپانسیو بسیار حائز اهمیت است، با این قابلیت، سایت بر روی هر پلتفرمی متناسب با ابعاد آن نمایش می‌شود.

(قیمت طراحی سایت وردپرس برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را در این صفحه بخوانید.)

مزایای طراحی سایت پزشکی: ارائه‌ی محتوای ارزشمند

اضافه کردن بخشی که با جزئیات کامل پاسخگوی سوال کاربر است، اهمیت زیادی در طراحی سایت پزشکی دارد.کاربران با اشتراک گذاشتن پست‌های وبلاگ، وبسایت پزشکی شما را به یک پایگاه اطلاعاتی قابل اعتماد برای بیماران تبدیل می‌کند. یکی از ویژگی‌های خوب محتوای متنی این است که می‌تواند ترافیک وب‌سایت شما را افزایش دهد.

وبلاگ در ساخت وبسایت پزشکی جایگاه ویژه‌ای دارد. با تمرکز بر موضوعات مهم مناسب با حوزه‌ی درمان، می‌توانید محتوای متنی قابل اعتمادی برای بیماران ارائه دهید.

(برای استعلام بهترین قیمت طراحی سایت آتلیه و قیمت طراحی سایت تورگردشگری به صفحات مورد نظر مراجعه کنید.)

نکات مهم در طراحی سایت پزشکی: طراحی یک فرم درخواست برای هر بیمار

در طراحی وب سایت پزشکی، از فرم درخواست برای جمع آوری اطلاعات بیمار (سرنخ) استفاده کنید. با این شیوه،  بیماران می‌توانند با پیام متنی با پزشک ارتباط برقرار کنند.

با ایجاد پل ارتباطی، پزشک می‌تواند حال بیماران را پیگیری کند و  راهکارهای درمانی متنوعی، در زمان‌های مناسب به آن‌ها پیشنهاد دهد. وبسایت پزشکی برای دسترسی آسان و بی واسطه با پزشک و درخواست خدمات درمانی، بهترین روش است.

رمز موفقیت طراحی وبسایت پزشکی آنلاین همیشه سرپا، داشتن پل ارتباطی با کاربران است. با داشتن اطلاعات کافی از بیماران می‌توانید در مراحل مختلف درمان آن‌ها را همراهی کرده و از خدمات خود بهره‌مند کنید.

(برای اطلاع از قیمت طراحی سایت پتروشیمی، قیمت طراحی سایت بیمه و قیمت طراحی سایت لوازم التحریر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.)

نکات مهم در طراحی سایت پزشکی: درج پیشنهادات و نظرات

اگرچه هدف طراحی وب‌ سایت پزشکی برای ارائه‌ی خدمات و برندینگ شما است. اما طبق آمار، 96 درصد از کاربران نسبت به تبلیغات نام تجاری بدبین هستند. برای از بین بردن این حس و برای جلب اعتماد کاربران، مهم است که بخشی را برای اعلام نظرات و پیشنهادات کاربران درنظر بگیرید.

امکان ارسال توضیحات و پیشنهادات کاربران در طراحی سایت پزشکی، در ایجاد حس عاطفی و جلب اعتماد اهمیت زیادی دارد. برای این منظور می‌توانید کلیپی از بیماران بهبود یافته و داستان‌های آن‌ها را به نمایش بگذارید تا کاربران بدون هیچ گونه حس تردیدی به شما اعتماد کنند.

نکات مهم در ساخت سایت پزشکی: تشویق به ثبت نام خبرنامه ایمیلی

ایجاد خبرنامه ایمیلی در ساخت سایت پزشکی، یک راه کارآمد و مقرون به صرفه برای برقراری ارتباط با بیماران است. بیمارانی که در خبرنامه ثبت نام کرده‌اند را می‌توان درباره‌ی هرگونه تغییر مکان، تغییر ساعت اداری، فرم های بیمار، خدمات جدید، نکات بهداشتی و یادآوری در مورد معاینات معمول به‌روز نگهداشت. و به اشتراک گذاری محتوایی که فکر کنید به بیماران شما در بین قرار ملاقات‌ها کمک می‌کند، از این طریق بهترین راهکار است.

خبرنامه‌ها برای افزایش بازدید از وب سایت و به اشتراک‌گذاری وبلاگ‌ها، اطلاعات شرکت و صفحات خدمات راهکاری شیک و عالی است. طبق آمار‌، 99 درصد از کاربران ایمیل، صندوق پستی خود را حداقل روزی یکبار، در برخی موارد روزی 20 بار، چک می‌کنند.  جایگاهی برای ثبت نام در خبرنامه برای بازدیدکنندگان وب سایت مشخص کنید. و در دیگر صفحات وب سایت خود برای ایجاد انگیزه در ثبت نام استفاده کنید.

ثبت نام در خبرنامه‌ی ایمیلی برای اطلاع رسانی به بیماران، ارائه نکات بهداشتی مهم، تغییر ساعت قرار ملاقات، تغییر مکان مطب و خیلی از موارد دیگر، در طراحی سایت پزشکی جایگاه ویژه‌ای دارد.

(در آرنا ویژن قیمت طراحی سایت خودرو  و قیمت طراحی سایت لوازم خانگی با امکانات کامل و خلاقانه ارائه می‌شود.)

امکانات طراحی سایت پزشکی: بخش درباره ما

پزشکان برای رسیدن به چنین مرتبه‌ای زحمت زیاد کشیده‌اند و مراتب علمی زیادی را پشت سر گذاشته‌اند. شما به عنوان پزشک می‌توانید رزومه‌ی کاری خود را برای کاربران ارائه دهید. بخش درباره‌ی ما در طراحی وبسایت پزشکی برای ایجاد حس عاطفی و اعتماد بین کاربران و پزشکی قابل اهمیت است.

بخش درباره ما در طراحی سایت پزشکی به منظور ارائه رزومه پزشک و مرتبه‌ی علمی او برای بیماران و کاربران است. با ارائه مدارک تحصیلی پزشک، کاربر حس اعتماد بیشتری به او پیدا خواهد کرد.

بهترین رنگ ها برای وب سایت های پزشکی

رنگ ها تاثیر زیادی بر رفتار، تصمیمات و احساسات و برداشت‌های انسان‌ها دارند؛ این تصمیم‌ها و برداشت‌ها هم روانی و هم فرهنگی است. به همین دلیل، رنگ هایی را که برای طراحی سایت پزشکی انتخاب می‌کنید را دست کم نگیرید.

در اینجا برخی از بهترین رنگ‌ها را برای طراحی سایت های پزشکی و دندانپزشکی اینکه چرا آن‌ها برای مخاطبان هدف مناسب هستند را آورده‌ایم:

طراحی سایت پزشکی با پس زمینه سفید

وب سایت پزشکی باید جذاب و کاربردی و آرام بخش باشد. انتخاب پس زمینه‌ی سفید تأثیر مثبتی بر مغز دارد زیرا نمادی از شفای خالص و آرامش است. سایه گرمتر سفید، مثلاً رنگ عاجی، بهترین طیف رنگی در طراحی سایت پزشکی است.

طراحی سایت پزشکی با پس زمینه آبی

آبی، رنگ محبوب پزشکان متخصص است. طبق آمار “53 درصد از همه برندها، رنگ آبی را برای لوگوی خود پیشنهاد می‌دهند و بیش از 80 درصد از شرکت های پیشرو در صنعت مراقبت های بهداشتی دارای لوگوی آبی رنگ هستند.

به چند دلیل رنگ آبی جذاب است: آبی تقریباً در تمام فرهنگ‌ها مفهومی مثبت دارد. این رنگ نشان دهنده‌ی: اعتماد، اطمینان، آرامش و جدیت است.

تمامی این موارد از ویژگی هایی که یک وب سایت پزشکی دوست داشتنی است. رنگ آبی روشن به دلیل شباهت به آب و آسمان، عناصر بقا، اعتماد و شفا را به تصویر می‌کشد.

طراحی سایت پزشکی با پس زمینه سبز

سبز یکی دیگر از بهترین رنگ‌ها برای طراحی وب سایت پزشکی است. طیف سبز روشن، نماد خوش بینی، آرامش و تعادل است. نمایش تصویری از رفاه، نقش مرتبط و مهمی با رشته‌های پزشکی دارد.

سبز رنگی است که با حافظه مرتبط است و به لوگوها/وب سایت ها اجازه می دهد برجسته و ماندگار بمانند.

طراحی سایت پزشکی با پس زمینه صورتی

رنگ صورتی عمدتاً ببرای طراحی سایت پزشکی زنان و نوزاد مرتبط است. رنگ صورتی روشن این توانایی را دارد که احساسات ناخوشایند ما را تسکین دهد و آرامشی را که از چهره مادری می‌گیریم، به ما یادآوری کند. در زمینه‌های پزشکی، نشان‌دهنده یک عمل شهودی و پرورشی است.

در طراحی سایت پزشکی اهمیت و چینش رنگ‌ها را به خاطر بسپارید: رنگ سفید تمیزی و آرامش، رنگ آبی حرفه ای و هوشمندی، رنگ سبز آرامش و خوشبینی و رنگ صورتی لطافت و رشد است. رنگ‌های روشن‌تر بهتر هستند زیرا چشم‌ها می‌توانند بدون خستگی تا مدت‌ها در آن خیره شوند.

(بهترین قیمت طراحی سایت بیمارستان، قیمت طراحی سایت بانک و قیمت طراحی سایت خیریه را از ما بخواهید.)

بهترین شرکت طراحی وبسایت پزشکی و دندان پزشکی

برای سفارش ساخت وبسایت پزشکی باید به دنبال یک تیم طراح حرفه‌ای باشید تا قواعد سئو را خوب بداند و بتواند وبسایت شما را از بین هزاران وبسایت پزشکی، با رتبه‌ی خوبی در نتایج گوگل عرضه کند.

تسلط کافی بر اهمیت سئو سایت پزشکی، طراحی حرفه‌ای، گالری عکس جذاب، کلیپ‌های متناسب و تولید محتوای متنی برخی از عملیاتی است که طراحان بر روی وبسایت پیاده می‌کنند. برای هدر ندادن وقت و انرژی خود، روی تیم حرفه‌ای سرمایه‌گذاری کنید.

منظور از طراحی سایت پزشکی چیست؟

  • هدف از طراحی سایت پزشکی، ارائه اطلاعات کافی و خدمات برای کاربران است. طبق آمار اکثر جستجوهای اینترنت برای اطلاعات پزشکی و آشنایی با پزشک است.

هزینه ساخت و راه اندازی وب سایت پزشکی چقدر است؟

  • قیمت طراحی سایت پزشکی مطابق با نوع بستری که انتخاب می‌شود، انتخاب تیم طراحان و امکاناتی که برای سایت اعمال می‌شود، متفاوت است.

طراحی سایت پزشکی چقدر زمان می‌برد؟

  • طراحی سایت پزشکی برمبنای ویژگی‌هایی که برای آن منظور می‌شود، ممکن است حدود یک ماه یا بیشتر به طول انجامد.

مزایای راه اندازی وبسایت پزشکی چیست؟

  • مزایای راه اندازی سایت پزشکی، راهی برای معرفی و پذیرش بیماران بیشتر.